дивись.info

Анджей Дуда звинуватив українських націоналістів у «геноциді» поляків села Гута Пеняцька

Анджей Дуда звинуватив українських націоналістів у «геноциді» поляків села Гута Пеняцька

При цьому президент Польщі заявив, що поляки прагнуть хороших відносин з українцями, передає Zaxid.net

Президент Польщі Анджей Дуда, звинуватив українських солдатів та націоналістів у геноциді проти поляків у селі Гута Пеняцька (нині село Голубиця у Бродівському районі на Львівщині) в 1944 році, однак заявив, що поляки прагнуть хороших відносин з українцями.

Як зазначається, у неділю, 25 лютого на території колишнього села Гута Пеняцька на Львівщині польська офіційна делегація вшанувала пам‘ять поляків, убитих тут 28 лютого 1944 року. Під час церемонії державний секретар канцелярії президента Польщі Адам Квятковський зачитав звернення Анджея Дуди, у якому йшлося про «геноцид проти поляків», здійснений українцями у Гуті Пеняцькій. «Злочин геноциду, вчинений тут українськими солдатами та поліцейськими на службі гітлерівського Третього рейху і українськими націоналістами, призвів до знищення близько тисячі людей: польських жителів Гути Пеняцької, а також євреїв та біженців з інших міст Волині та Поділля, яких вони переховували», – йшлося у зверненні президента Дуди.

За словами президента Польщі, обов’язок сучасних поляків – «не забувати про злочини у Гуті Пеняцькій», а «пам’ятати і робити висновки». Президент Польщі наголосив: поляки прагнуть хороших відносин з українцями, але майбутнє слід «будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні». Також у повідомленні польського президента зазначалося, що Україна і Польща потребують одна одну, щоб обидві країни були сильними і безпечними. Для цього також потрібна пам’ять і правда про те, що сталося у Гуті Пеняцькій 28 лютого 1944 року, щоб нічого подібного не відбувалося знову, і щоб «відносини між країнами ґрунтувались на міцному фундаменті і взаємній довірі».

Раніше члени делегації заявили, що візит не має політичного підґрунтя. «Ми їдемо туди на релігійні заходи», – сказав один з міністрів 23 лютого і додав, що нинішня криза в польсько-українських взаєминах не може бути приводом того, що польська влада відмовиться від вшанування пам’яті убитих в Україні поляків.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.