дивись.info

Ватикан надасть 40 унікальних церковних нарядів на виставку моди у Нью-Йорку (фото)

Ватикан надасть 40 унікальних церковних нарядів на виставку моди у Нью-Йорку (фото)

«Небесні тіла: мода і католицька уява» («Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination») – експозиція під такою назвою відкриється 10 травня 2018 року в Музеї мистецтв Метрополітен у Нью-Йорку.

Експозиція виставка буде складатися з майже 200 творів. Сорок з них – з папської ризниці у Ватикані. Багато безцінних предметів ніколи раніше не виставлялися. Експозиція включає кілька папських тіар – трирівневих корон, які Римські Папи носили до 1960-х років, повідомляє «The Wall Street Journal».

Мета виставки, як її формулює заступник директора музею Метрополітен Керрі Ребора Баррат (Carrie Rebora Barratt), – показати «складні і чудові відносини» між католицизмом і модою. «Ми хочемо, щоб це було як паломництво», – сказав куратор виставки Ендрю Болтон (Andrew Bolton). Відвідувачі можуть увійти на виставку, де захочуть, але в ідеалі, як сказав Болтон, вони будуть слідувати за маршрутом, який починається з експозиції папських скарбів. Ватикан спеціально передбачив, що ці твори експонуватимуться окремо від іншої частини виставки. Щоб підготувати виставку, Ендрю Болтон і його колеги зробили вісім візитів до Ватикану. Болтон вважає, що найцінніша частина експозиції – це папська тіара, подарована королевою Іспанії Ізабеллою II Папі Римському Пію IX у 19 столітті. «У ній 19 000 дорогоцінних каменів, з яких 18 000 – це діаманти», – сказав Болтон.

Потім відвідувачі зможуть продовжити огляд, пройшовши галереї, у яких релігійні твори з колекції музею Метрополітен будуть співставлені з сучасним одягом. Мерехтлива вечірня сукня від Versace з хрестом, що йде від шиї до нижнього краю, буде відповідати історичній реліквії – хресту 11-го століття; плаття від Valentino з пишним Едемським садом, який прикрашає його, повторює обкладинку Біблії 17-го століття.

Організатори вказують на найприкметніший аспект виставки: вона проводиться під час понтифікату аскетичного Папи Франциска. Пишні тканини, дорогоцінні камені і метали; сукні, які можуть дозволити собі тільки мільярдери і знаменитості, – це все сьогодні дуже далеко від «Церкви бідних», за яку ратує Папа Франциск.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.