дивись.info

Вікенд у Львові: куди піти 17 і 18 березня

Вікенд у Львові: куди піти 17 і 18 березня

Найцікавіші події у Львові на вихідних 17 і 18 березня.

Справжня французька комедія, сценічне прочитання п’єси Теодозії Зарівни про долю відомої голівудської актриси німецького походження, лекція про засновника львівської математичної школи Стефана Банаха — в афіші подій.

Театральні події

Вечір одноактних балетів «Любов-чарівниця»

17 березня, 18:00 та 18 березня 2018, 12:00, Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28)

Вечір одноактних балетів: В.-А. Моцарт балет на 1 дію «Дрібнички»; балет на 1 дію «Гамлет» на музику увертюри-фантазії П. Чайковського; М. де Фалья балет на 1 дію «Любов-чарівниця».

Вистава «Вечеря з дурнем»

17 та 18 березня, 19:00 Перший театр (вул. Гнатюка, 11)

Смішний та ліричний сюжет про те, на які вчинки буває здатен чоловік заради справжнього кохання. Якщо звичайно він не «Дурень»… Вистава з тонким гумором, глибоким сенсом і цікавою сюжетною лінією. Вистава про людяність і кому що сподобається: цинічні розумники або дурні з добрим серцем.

Вистава «За двома зайцями»

17 березня, 18:00 Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1)

Брехня править світом. Брехня лицемірна, брехня двулична. Брехня, як засіб замилювання очей, брехня, як шлях до збагачення. Брехня, як символ теперішнього часу. Брехня, як поїзд до вершин влади, як засіб обману електорату і спосіб збагачення. Така брехня згодом спричиняє революції, адже все таємне стає явним.

З іншого боку – довіра. Ми віримо навіть тоді, коли брехня розвіяна, навіть тоді, коли маємо докази. Навіть тоді, коли весь світ кричить, що нас обдурили. На брехні будуються замки – вони повітряні, на брехні створюються сім’ї – вони недовговічні, з брехні складають долі – трагічні долі. Від брехні народжуються діти – нещасні діти. Брешіть і добрешетеся…

Моновистава «Тринадцята жінка»

18 березня, 18:00, Театр ім. Марії Заньковецької, камерна сцена (просп. Свободи, 26)

Сценічне прочитання п’єси Теодозії Зарівни про долю відомої голівудської актриси німецького походження. І хоча ім’я героїні у виставі не називають, однак лунає багато пісень Марлен Діхріх і уривків з роману Ернеста Хемінгуея. Відтак глядач відразу розуміє, що йдеться про історію любові цих відомих людей. Їхні платонічні почуття в листах тривали майже 30 років.

Музичні події

Концерт гурту «Тінь Сонця»

17 березня, 19:00, Клуб «Picasso» (вул. Зелена, 88)

На цьому концерті прозвучать вже добре знані, улюблені пісні «Тінь Сонця», а також найновіші композиції гурту.

Виставки

Виставка «Бойчук●ІЗМ●»

До 3 травня, Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3)

На виставці представлені твори Михайла Бойчука та його учнів: Євгена Сагайдачного, Антоніни Іванової, Софії Налепинської-Бойчук, Миколи Касперовича, Миколи Федюка, Ярослави Музики, Охріма Кравченка.

Виставка «Михайло Фіголь. Малярство (1927-1999)»

До 15 квітня, Українське мистецтво ХХ ст. Відділ НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42)

Михайло Фіголь – відомий мистецтвознавець, художник-монументаліст, живописець, графік, педагог, народився 18 жовтня 1927 р. у с. Крилос (тепер – Галицький р-н Івано-Франківської обл.).

Життєвий і творчий шлях Михайла Фіголя, українського митця і вченого був непростим, проте дуже цікавим і наповненим різноманітними подіями. Строката вервиця життєвих епізодів насвітлює його творчу та наукову роботу додатковими відтінками.

Виставка «Олекса Новаківський. Графіка»

До 8 квітня, Галерея сучасного сакрального мистецтва «IconArt» (вул. Вірменська, 26)

Стилістично творчість Олекси Новаківського, що увібрала формальні та змістовні ознаки тогочасного мистецтва, окреслюють між імпресіонізмом та експресіонизмом. Характерну монументальність вислову та виразність гнучкої лінії можна побачити у графіці.

Виставка Андрія Боярова Copy/Past

До 30 червня, Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6)

У цьому виставковому проекті Андрій Бояров вдається до практики апропріації, щоб звернути увагу на проблеми вивчення та збереження архівів митців та фотографів, які працювали у Львові у першій половині ХХ століття.

«Роботи, використані у цьому проекті, – авторські. Вони належать непересічним діячам передвоєнної львівської сцени нових тоді медіа – фотографії і фільму. Серед них Яніна Мєжецка, Вітольд Ромер, Ное Лісса та Владислав Беднарчук. Незважаючи на те що рівень їхніх творів знаходився у співголоссі з тогочасними глобальними модерністичними пошуками, локально статусу «митців» вони фактично не мали, і не мають до тепер. Під визначення «аматорів» (навіть у найкращому значенні) вони також не підпадають, а найчастіше їхня освіта і професійна діяльність перебувала поза художніми аспіраціями. Я збільшую їхні праці, у порівнянні з оригіналами, але, напевно, не перебільшую – в стосунку до (не)належного тепер їм місця світових гравців у локальній історії мистецтв», – наголошує художник.

Виставка художнього скла в рамках Першої премії проф. А. Бокотея

До 20 квітня, Львівський історичний музей. Музей скла (пл. Ринок, 2 / вхід з вул. Ставропігійської)

На участь у конкурсі подали свої твори 28 представників молодої генерації львівської школи художнього скла. Це випускники та студенти єдиної в Україні кафедри художнього скла. Представлені роботи виконані протягом 2016-2018 рр. у довільній техніці.

Нагородження переможців – 21 березня о 17:00 в Національному музеї Львова ім. А. Шептицького в рамках відкриття ювілейної виставки професора Андрія Бокотея. Фундатор премії – Галерея «Ґрінвейв», м. Усі, КНР.

Освітні події

Лекція Михайла Зарічного «Стефан Банах – геній зі Львова»

17 березня, 15:00, Музей етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15)

Лекція доктора фізико-математичних наук, проф. ЛНУ ім. Івана Франка Михайла Зарічного про засновника львівської математичної школи Стефана Банаха.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.