дивись.info

«Тур на Місяць»: NASA опублікувало відео екскурсії 

За час «екскурсії» можна відвідати ряд цікавих місць, обраних для ілюстрації різних особливостей місячної місцевості.

Агентство NASA випустила «Тур на Місяць» у роздільній здатності 4K, спираючись на знімки з автоматичної міжпланетної станції Lunar Reconnaissance Orbiter з 2011 по 2017 роки. Роздільна здатність відео в кілька разів вище попереднього, опублікованого в 2011 році; крім того, додані види полярних областей Місяця. Про це повідомляє НВ з посиланням на сайт NASA.

Під час «екскурсії» можна побачити ряд цікавих місць, обраних для ілюстрації різних особливостей місячної місцевості. Деякі з них знаходяться на світлій стороні і знайомі як професійним, так і аматорським спостерігачам на Землі, інші видні тільки з космосу.

Постійно затінені області поблизу полюсів важко сфотографувати, але їх легше виміряти за допомогою альтиметрії, в той час як кілька посадкових майданчиків Apollo, які розташовані біля екватора, були відображені в роздільній здатності до 25 сантиметрів (10 дюймів) на піксель.

Накладення даних, отриманих апаратами місії GRAIL (2012) дозволяє представити внутрішню структуру Місяця; області, пофарбовані в червоний – місця, де тяжіння супутника особливо велике, а значить, речовина щільніше.

Подорож завершується в кратері Тихо на плато Аристарха (плато можна неозброєним оком розгледіти з Землі), і долині Тельця-Літтроу, де в 1972 році гуляли астронавти Юджин Сернан і Харрісон Шмідт. Відео завершує огляд північного полюса Місяця.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.