дивись.info

На Рівненщині та Волині виборців у ОТГ підкуповували курчатами, комбікормами та алкоголем

На Рівненщині та Волині виборців у ОТГ підкуповували курчатами, комбікормами та алкоголем

Спостерігачі «Комітету виборців України» (КВУ) повідомили про більш як 20 фактів підкупу виборців під час перших місцевих виборів, а саме напередодні голосування 29 квітня. Зокрема, на Волині виборцям роздавали курчат та корми для тварин, у Рівненській та Чернівецькій областях – харчі та алкоголь.

Про це повідомляє прес-служба неурядової організації, пише Zaxid.net

Вибори призначено в 40 об’єднаних громадах по Україні.

«Підкуп зафіксовано у більшості об’єднаних громад. Зокрема, в Одеській, Волинській, Луганській, Запорізькій, Полтавській, Рівненській, Кіровоградській, Чернівецькій областях. Зазвичай, підкуп здійснювався через надання виборцям певних товарів чи послуг безкоштовно або за пільговою ціною. При цьому в окремих громадах зафіксували пряму роздачу грошей», – зазначається у повідомленні.

У Тернопільській, Одеській, Дніпропетровській, Волинській, Харківській областях правоохоронцями відкрито кримінальні провадження за фактом підкупу виборців. Зокрема, на Одещині представники прокуратури виявлили факти підкупу в місті Кілія (центр Кілійської ОТГ). За даними слідства, схема підкупу передбачала оману виборців та укладання безоплатних угод з кандидатом для проведення агітації, а згодом голосування за певних осіб в обмін на грошову винагороду у 600 грн.

Роздачу товарів та продуктових наборів зафіксовано у 9 об’єднаних громадах. Зокрема, в Запорізькій області (Новоукраїнська ОТГ, Михайлівська ОТГ, Олександрівська ОТГ, Степананівська Перша ОТГ), Волинській (Торчинська ОТГ), Луганській (Лозно-Олександрівська ОТГ), Рівненській (Олександрійська ОТГ), Херсонській (Новорайська ОТГ) та Чернівецькій (Заставнівська ОТГ).

Повідомляється, що на Волині кандидати роздавали виборцями курчат і комбікорм, на Запоріжжі – будівельні матеріали та дрова, на Луганщині – медикаменти, на Буковині та Рівненщині – продукти харчування і алкогольні напої.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.