дивись.info

У Львові відбувся прем’єрний показ сюрреалістичної комедії за твором Емми Андієвської

У Львові відбувся прем’єрний показ сюрреалістичної комедії за твором Емми Андієвської

У Першому театрі сьогодні, 6 травня, відбувся прем’єрний показ сюрреалістичної комедії «Джалапіта» за твором лауреатки Національної Шевченківської премії Емми Андієвської.

Про це інформує прес-центр Львівської міської ради.

«Джалапіта» приходить у світ сповнений бажання творити та допомагати людям, і хоча стикається на своєму шляху з обмеженістю, сліпотою та зухвалістю, долає все, завдяки вмінню по-новому бачити звичні речі. Історія наповнена сюрреалістичними метаморфозами, неймовірними порівняннями і нездоланною добротою і буде однаково цікава як підліткам, так і людям старшого віку.

Вистава стала першою постановкою «Джалапіти» Емми Андієвської на українській сцені.

Зазначений жанр сюрреалізму дозволяє експериментувати як із візуальною формою, так і зі способом існування акторів. У п’єсі близько шістдесяти персонажів і всього десять акторів, кожен приміряє на собі п’ять-сім образів.

Графіті — яскраві сміливі малюнки, що перенесені зі стін будівель на сцену — невід’ємна складова вистави. Разом із відомим поп-арт-художником Сергієм Якіменком автори вистави інтегрують вуличну культуру в театральний простір”, — розповідають організатори.

«Важливий акцент у виставі ми робимо на хореографію. Але текст Андієвської дуже потужний, — зазначає режисер. — І нам важливо було познайомити з ним глядача. Пластика не замінює текст, а доповнює його, розкриваючи сенси не лише дорослій, але й підлітковій аудиторії».

Разом з Артемом Вусиком фантазують на тему Джалапіти Ніна Хижна (хореографія), заслужений діяч мистецтв України Мар’ян Савіцький (простір та костюми) та Сергій Якіменко (графіті).

У «Джалапіті» задіяні актори театру: Юрій Курило, Марія Самсонова, Богдан Балко, Наталія Алексеєнко, Михайло Понзель, Ірина Занік, Мар’яна Кривдик, Олександр Трифонюк, Роман Скоровський, Олександр Чешеров.

Перший раз твір «Джалапіта» був виданий в Нью-Йорку в 1962 році, а в 2006 перевиданий в Україні.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.