дивись.info

Суди й голодування: у Золочеві триває конфлікт між мером та підприємцем за кінотеатр

Суди й голодування: у Золочеві триває конфлікт між мером та підприємцем за кінотеатр

У п’ятницю, 18 травня, Державна архітектурно-будівельна інспекція анулювала дозвіл на забудову на площі Вічевій в Золочеві через котру виник конфлікт між міським головою Ігором Гриньківим та підприємцем Ігором Бартківим.

Міський голова Золочева Ігор Гриньків 14 травня оголосив голодування на знак протесту проти «незаконного будівництва» у центрі міста. Тим часом місцевий підприємець Ігор Бартків запевняє, що має всі дозволи на будівництво і право власності на земельну ділянку.

Чому виник конфлікт за 0,30 га землі у центрі міста і як довго він триває дізнавалася ІА Дивись.info.

З чого все почалося

За адресою площа Вічева, 1 у Золочеві розміщена будівля кінотеатру «Дружба», яка з 2004 року є у власності підприємця Ігоря Бартківа. У 2013 році підприємець кінотеатр закрив, приміщення віддав в оренду, а два тижні тому відкрив оновлений кінозал.

Самі ж будівельні роботи на площі Вічевій розпочалися в 2016 році, після того як суддя Золочівського районного суду зобов’язав відділ архітектури та містобудування райдержадміністрації видати Ігорю Бартківу містобудівні умови і обмеження на будівництво споруди басейну поруч із кінотеатром. В результаті підприємець відновив роботу кінотеатру «Дружба» під новою назвою «Галичина» на понад 100 місць, збудував приміщення під другий зал на близько 70 місць і зводить третій, через будівлю якого і виник конфлікт.

Однак, 22 березня 2018 року Львівський апеляційний суд скасував містобудівні умови і обмеження забудовнику. Міськрада Золочева звернулася до Вищої ради правосуддя стосовно перевірки рішень суддів, які дозволили будівництво на центральній площі міста.

Тепер у судах — чотири справи з цього приводу. Дві вже вирішені на користь міської ради. Ще дві справи тривають. Це справа про скасування переуступки земельної ділянки (скасування права власності третьої особи на незаконно здобуту земділянку) і позов про згорнення самочинного будівництва.

Голодування міського голови Золочева

У понеділок, 14 травня, міський голова Золочева Ігор Гриньків розпочав безстрокове голодування на знак протесту проти будівництва в центрі міста на площі Вічевій.

«Я оголошую безстрокове голодування на знак протесту проти бездіяльності департаменту державної будівельно-архітектурної інспекції і бездіяльності відділу поліції. Я також прийняв рішення перенести свій робочий кабінет на бульвар Сковороди. Я перебуватиму тут зранку до вечора і пильнуватиму, аби правопорушники не продовжували тут самочинного будівництва», – заявив Ігор Гриньків.

Тепер Ігор Гриньків, частина міських депутатів, їхні прихильники вимагають, щоб підприємець Ігор Бартків розібрав добудову (8 метрів), яка зведена впритул до тротуару.

Конфлікт особистісний?

Підприємець Ігор Бартків розповів ІА Дивись.info, що ця конфліктна ситуація між ним та міським головою триває вже декілька років.

«Зараз по цій ситуації триває 4 суди. По різних нюансах — по землі, по містобудівних умовах, по будівництву. Два суди є в першій інстанції, один з яких зупинили, ще два в Києві у Верховному суді. Він (міський голова, – ред.) собі придумав, що це будівництво незаконне. Будівництво фойє відбувається на прибудинковій території кінотеатру, є земельна ділянка, яка закріплена за кінотеатром, є право власності на цю ділянку, тобто будівля за приватизовану ділянку не вилізла», – сказав Ігор Бартків.

Бартків зазначив, що був готовий йти на компроміс з міським головою і навіть частину будівлі розібрати.

«Але в межах розумного, як це технічно можливо. Він хоче, щоб я 8 метрів відступив, хоча можна тільки 5 метрів, оскільки в іншому випадку може обвалиться вся будівля, в якій планується створити кінозал, фойє, торговельні площі», – додав підприємець.

Також він вважає, що після відкриття оновленого кінотеатру міський голова втратив підтримку громади міста.

«Коли я відкрив кінотеатр він побачив, що люди його не підтримують, і зараз він почав скандалити. Розпочав голодування, хоча мало хто в це вірить, що він голодує. Особисто розбив паркан, а потім сказав, що валив паркан з громадою, а громада — це він, двоє синів і двоє колег. Він вчиняє як бандит. З цими фактами я звертався в правоохоронні органи, вони зареєстрували адмінправоопорушення», – додає підприємець.

Відповідь Держархбудінспекції 

Проте, 18 травня, стало відомо, шо Держархбудінспекція анулювала дозвіл на забудову на площі Вічевій в Золочеві.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України прийняла рішення про анулювання дозволу від 2 березня 2009 року на об’єкт «Будівництво об’єктів торгівлі та обслуговування на вул. Кривоноса (прибудова магазину промислових товарів та кафе-бару до існуючого кінотеатру на пл. Вічевій, 1 в м. Золочеві, Золочівського району Львівської області». Наразі подальші будівельні роботи на зазначеному об’єкті є незаконними.

Як повідомив директор обласної ДАБІ Роман Желих, було проведено перевірку об’єкта будівництва, під час якої були виявлені суттєві порушення містобудівного законодавства, а саме – здійснення будівельних робіт з відхиленням від затверджених проектних рішень.

Сам підприємеь заявив, що в підсумку цього конфлікту може відректися від цієї будівлі.

«Вона мені вже не потрібна. Я можу від неї відректися, але хай свою правоту (міський голова, – ред.) доводить в суді, а не нищить майно кувалдою», – зазначив Бартків.

Юрій ШУМАК

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.