дивись.info

Військова прокуратура перевірить законність надання статусу УБД

Військова прокуратура перевірить законність надання статусу УБД

Щоб уникнути соціальної напруги та вжити дієвих заходів, військова прокуратура Західного регіону України розпочинає вивчення законності надання статусу УБД.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив військовий прокурор Олег Сенюк.

«Результати будуть оприлюднені згодом, як і вирішено питання із вжиття заходів відповідного реагування.

Непоодинокі скарги на прийомі громадян від учасників АТО, а також моніторинг ЗМІ, у т.ч. соцмереж, показали, що серед діючих та екс-військовослужбовців учасників АТО виникла соціальна напруга, викликана отриманням окремими військовослужбовцями статусу УБД. Йдеться про осіб, котрі знаходилися в тилу і фактичної участі у бойових діях не брали», – написав Олег Сенюк.

За вивчення цього питання взялася військова прокуратура Західного регіону України.

«Як стало відомо, деякі військовослужбовці участь у бойових діях не приймали, а перебували у штабах військових частин в зоні проведення бойових дій декілька днів, до прикладу, 3-5, а згодом, у лічені тижні, отримали статус УБД. Це при тому, що захисники, котрі насправді боролися за нашу державу, можуть чекати на посвідчення тривалий період часу.

Крім того, деякі з військовослужбовців лише формально були включені в склад сил та засобів, які залучались та брали безпосередню участь в АТО на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення. Такі особи отримали статус УБД та, відповідно, пільги і грошові виплати, передбачені нормативними актами.

У зв’язку з цим звертаюсь до представників ЗМІ, правозахисників та всіх небайдужих громадян, що в разі наявності інформації про вищенаведені факти, потрібно звертатися та повідомляти про такі протиправні дії до військової прокуратури Західного регіону України», – наголосив прокурор.

Контактний телефон військової прокуратури Західного регіону України для усного звернення громадян за допомогою засобів телефонного зв’язку: (032) 233-31-18 та електронна адреса для роботи з електронними зверненнями громадян: [email protected]

Відповідно до чинного законодавства, статус УБД надається військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення АТО ДФС, МВС, Управління держохорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДКВС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також особам добровольчих формувань, що були включені до складу ЗС, МВС, НП, Нацгвардії та інших утворених, відповідно до законів України, військових формувань та правоохоронних органів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.