дивись.info

На площі Ринок триває фестиваль єврейської музики

На площі Ринок триває фестиваль єврейської музики

Сьогодні на площі Ринок стартував гала-концерт «Мазл Тов!» X-ого Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest — 2018».

Про це інформує прес-центр Львівської міської ради.

Гала-концерт «Мазл Тов!» розпочався з воркшопу з єврейського танцю (біля Діани) «Танцюють всі». Також відбулась костюмована хода. Опісля розпочалась офіційна частина з вітальними виступами від гостей заходу.

«Львів — це дивовижне місто. Щоразу повертаючись сюди, сприймаєш його по-новому. Львів завжди приваблював туристів своєю багатою культурою, дивовижною архітектурою і унікальною атмосферою. Львів — полікультурне місто. Тут завжди співіснувало багато різних громад. Львів завжди був для євреїв рідним. Завдяки своїй полікультурності Львів є містом толерантним. Навіть зараз у багатьох музеях Львова є чимало картин єврейських художників, предметів іудаїки, свідків Тори. Це можливість для шанувальників єврейської культури не тільки побувати на колоритному святі, а й доторкнутись до частинки єврейської душі. Цього року ми святкували 70-річчя Держави Ізраїль. Україна переживає не легкі часи. Ми хочемо показати всьому світу, що в нас є сили жити, творити, передавати культурну спадщину. Хочу подякувати гостям фестивалю за майстерність і талановитість, за солідарність з Україною. Ізраїль і Україна — це дружба назавжди», — зазначив Почесний Консул Держави Ізраїль у Західному регіоні України Олег Вишняков.

«Ця краса Львова — це поєднання різних людей, національностей. Це спільне співжиття — це велика радість, яку ми маємо з вами. Я сьогодні хочу звернутись до всіх єврейських організацій у світі. Олег Сенцов, український кінорежисер, зараз в ув’язнення в Росії, він зараз голодує, він більше 4 років в тюрмі. Більше 60 українських політв’язнів зараз в Росії за гратами. Я прошу вас — зверніться до усіх ваших друзів, знайомих у світі, щоб був масовий рух, щоб їх звільнили, щоб вони були на волі. Ви прекрасно знаєте, що таке боротись за волю, за справедливість. Дякую вам за прекрасну організацію фестивалю, дякую музикантам, які приїхали з різних куточків світу. Люблю вас», — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, Львівська міська рада долучилась до організації заходу фінансово — було виділено 50 тис грн.

До 22.00 год на пл. Ринок триватиме концертна програма:

14.15 — 14.45 — виступ хорів «Zemel» (Лондон), «Coro Ha-Kol» (Рим), «Vienna Jewish Choir» (Відень) у супроводі «Віденського Клезмер Оркестру» (Відень)

14.45 — 15.00 — майстер-клас з єврейських танців (Тетяна Плотнікова, Луцьк)

15.00 — 15.30 — ВІА «Varnitshkes» (Львів, Україна)

15.40 — 16.10 — «PREßBURGERKLEZMER BAND”(Словаччина)

16.20 — 17.00 — Міжнародний проект «Разом» (Одеса, Україна; Резекне, Латвія; Харків, Україна) та Аліна Івах (Львів, Україна)

17.10 — 17.40 — «Гефілте драйв» (Ізраїль-Естонія)

17.50 — 18.25 — «Vira Lozinsky and Friends» (Ізраїль)

18.30 — 19.00 — «Консонанс-ретро» (Кодема, Україна)

19.10 — 19.50 — оркестр під керуванням Л. Фельдмана (Чернівці, Україна)

20.00 — 21.00 — «Klezmаfour» (Польща)

21.10 — 21.30 — Гранд-фінал за участю музикантів з Ізраїлю, Австрії, Великої Британії, Естонії, Німеччини, Польщі, Словаччини, України.

Нагадаємо, у Львові з 15 травня по 10 червня відбувається ювілейний X Міжнародний фестиваль єврейської музики «LvivKlezFest-2018». Вже 10 років поспіль (2009−2018 рр.) фестиваль сприяє відродженню єврейської культури.

Організатор: Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар’є» (директор — Адель Діанова).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.