дивись.info

У Львові обговорили, як боротимуться із підприємствами, які боргують людям зарплати

У Львові обговорили, як боротимуться із підприємствами, які боргують людям зарплати
Фото: Дивись.info

У понеділок, 11 червня, у Львові відбулося засідання регіонального штабу із питань ліквідації заборгованості з виплат по заробітній платі у якому взяв участь міністр юстиції України Павло Петренко.

Зокрема, у межах засідання узгодили спільні дії регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби Львівської області рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі, передає кореспондент Дивись.info.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, по всій країні працюють такі регіональні штаби, які були створені для стягування заборгованості по заробітній платі та аліментах, оскільки перед українцями є два великі соціальні блоки проблем і вони стосуються сотень тисяч громадян.

Як розповів начальник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ігор Титла, протягом п’яти місяців 2018 року на виконанні в органах державної виконавчої служби Львівської області підлягало виконанню 2213 виконавчих проваджень на загальну суму 51 796 154 грн. про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, повязаних із трудовими правовідносинами.

«Всього завершено 2068 виконавчих проваджень на суму майже 28 млн, що становить 93,4% по кількості та 53,9% по сумі від виконавчих документів, що підлягали виконанню», – навів цифр Ігор Титла.

За його словами, завдяки роботі державних виконавців Львівської області було виплачено заборгованість в сумі близько 9,5 млн гривень 1135 працівникам.

Зокрема, по найбільших боржниках-підприємствах отримали заборгованість по заробітній платі працівники КП «Червоноградтеплокомуненерго» – 5 171 370 грн, ЛМКП «Львівтеплоенерго» – 311 715 грн та ДП «Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут» – майже 700 тисяч.

Відтак, міністр юстиції дав завдання представникам структурних підрозділів Львівської ОДА, керівникам районів області спільно із працівниками юстиції провести аналіз підприємств, які мають заборгованість із заробітної плати та по яких немає виконавчих впроваджень.

За підсумками мають відбутися робочі зустрічі із керівниками підприємств, на яких наголосять на важливості виплати заробітної плати та відповідальності за її невиплату.

Проте, як зазначив Павло Петренко, роз’яснення повинні провести не лише для керівників підприємств, але й для працівників.

«Важливим є питання щодо роз’яснювальної роботи серед працівників даних підприємств. Всі охочі працівники можуть звернутися. І саме працівникам роз’яснити їхні можливості щодо максимально швидкого стягнення в примусовому порядку даних коштів. Є необхідність провести умовно кажучи медіацію – поспілкуватися із керівниками даних підприємств, провести з ними роз’яснювальну роботу та з самими трудовими колективами», – наголосив Петренко.

Свою чергою, заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський дана робота стане продовженням діяльності районних та міських груп з детінізаціїї економіки та заробітної плати, які діють на Львівщині.

«Ми заробітну плату розглядаємо більш в ширшому контексті: це і її легалізація, і детінізація економіки, а також виплата заборгованості по заробітній платі. Є створені так звані робочі групи по детінізації економіки та легалізації виплати заробітної плати. І якщо на початку року таких субєктів господарської діяльності було майже 2,5 тисячі, на сьогоднішній день їх 1800. Це ті, які платять менше 3700 грн. Ми бачимо позитивну динаміку. Ми постійно в різних районах області збираємо комісії. І також добре було б долучити до цієї роботи працівників юстиції», – зазначив Ростислав Замлинський.

Також перший заступник голови Львівської ОДА назвав ті підприємства Львівщини, які мають заборгованість по заробітній платі та потребують нагального вирішення. Відтак, сторони погодили вирішувати питання по даних підприємствах на загальнодержавному рівні.

Читайте також: Міністр юстиції у Львові розповів про нові санкції для неплатників аліментів

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.