дивись.info

Завтра відкриють таблицю учаснику польської антикомуністичної опозиції

Завтра відкриють таблицю учаснику польської антикомуністичної опозиції

Відкриття таблиці заплановано у цю неділю, 17 червня. Участь у відкритті візьмуть представники польської делегації, зокрема, дружина Яцека Куроня, Богдан Борусєвич, віце-маршалек сенату Польщі, представники наукових інституцій, громадських організацій, міської та обласної влади.

Про це інформує прес-центр ЛМР.

З метою вшанування пам’яті визначного учасника польської антикомуністичної опозиції, щирого прихильника України та польсько-українського порозуміння між людьми і народами Яцека Куроня, беручи до уваги протокол засідання робочої групи з питань встановлення меморіальних таблиць виконавчий комітет вирішив погодити встановлення інформаційної таблиці Яцеку Куроню на пл. Яцека Куроня.

За інформацією Галицької районної адміністрації, на пл. Яцека Куроня проведено ремонтні роботи. Під час робіт було встановлено вуличні меблі (лавочки), облаштовано додаткову доріжку для зручностей матерів з візочками та маломобільних груп людей, засіяно траву і встановлено урни для сміття.

Нагадаємо, Львівська міськрада присвоїла ім’я Яцека Куроня площі біля Генерального консульства Польщі. За відповідну ухвалу під час засідання сесії 22 березня 2018 р, проголосували депутати ЛМР.

Яцек Куронь — польський політичний діяч, визначний учасник антикомуністичної опозиції народився у Львові 3 березня 1934 року. Він був співавтором стратегії незалежної профспілки «Солідарність» і учасником «Круглого столу» 1989 року, що призвів до виборів і зміни влади у Польщі. Куронь працював міністром праці та соціальної політики у 1989 — 1993 рр. і обирався депутатом Сейму в 1989 — 20 001 рр. Помер видатний львів’янин 17 червня 2004 року, похований у Варшаві на військовому цвинтарі Повонзки.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.