дивись.info

На батьківщині Євгена Коновальця триває традиційний фестиваль «Зашків»

На батьківщині Євгена Коновальця триває традиційний фестиваль «Зашків»

У селі Зашків Жовківського району триває дванадцятий традиційний фестиваль «Зашків», який приурочили до 127-ї річниці від дня народження полковника ОУН Євгена Коновальця. Цьогоріч фестиваль відбувається під гаслом «Джерело духу».

Про це інформує прес-центр ЛОДА.

Серед почесних гостей фестивалю – Державний секретар Міністерства молоді та спорту України Олег Немчінов, заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

«Мені приємно, що Міністерство молоді та спорту на відкритому конкурсі з проектів національно-патріотичного виховання в черговий раз підтримало наш фестиваль. Адже рік від року він стає все більшим, кращим та дужим. Сьогодні ми маємо багато спортивних викликів. Ми маємо величезну спортивну подію в країні агресора та людей, які досі вважають, що спорт поза політикою, що треба забути анексію Криму, окупацію частини Донецької та Луганської областей і забути все для чого жив і боровся Євген Коновалець, людина, яка прославила Зашків, цю землю і яка боролася за Україну, за її соборність. Ми повинні кожного дня пам’ятати про те, що поки наша земля не буде звільнена від останнього російського окупанта, наша боротьба буде тривати. Вважаю, що такі заходи, як цей фестиваль, повинні розвиватись і продовжуватись», – зазначив Олег Немчінов

«Хочу побажати нам сьогодні незламної віри, віри в нашу країну та наш народ. Направду ми вже в дванадцяте збираємось тут на фестивалі, щоб засвідчити те, що Україна є сильною, нездоланною, так само як колись в це вірив Євген Коновалець. І це дійсно – не просто слова. Кожному з нас потрібно вірити в себе і пам’ятати, що жодна смерть наших хлопців на Сході, під час Революції Гідності не є марною, вона є тою основою, яка побудує нашу Україну – міцну, квітучу та неподільну державу», – наголосила Оксана Стоколос-Ворончук.

В межах фестивалю вже відбувся бардівський вечір біля ватри, велопробіг «Від Степана до Євгена», показ військової техніки, футбол босоніж, показові виступи вихованців кінологічного навчального центру західного регіонального управління Державної прикордонної служби України. А також виступ оркестру Національної академії сухопутних військ та вітальна програма від колективів Жовківського району та села Зашків.