дивись.info

На території палацу Потоцьких облаштують італійський парк

На території палацу Потоцьких облаштують італійський парк

Колишня директорка галереї звинувачує теперішнє керівництво у нищенні французького парку, пише Твоє місто.

У Львові, на території позаду палацу Потоцьких, планують облагородити території та облаштувати італійський парк. Про це повідомили у прес-службі Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

«Понад рік тому ми висадили 20 саджанців сакури(завдячуючи посольству Японії) ближче до території палацу мистецтв. Також на території ростуть і чекають пересадки канадські дуби. Зараз ведуться перемовини з ландшафтними дизайнерами, аби створити позаду палацу садок в італійському стилі», – розповів прес-секретар галереї Василь Мицько.

Крім цього, в національній галереї розглядають варіант відновлення первісного вигляду території. Для цього підняли з архівів давні плани.

Наразі робітники галереї відсадили кущі, які тут росли, подалі від центру газону. Таким чином вони мають закрити «неестетичні технічні приміщення».

Натомість колишня директорка Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Лариса Разінкова-Возницька звинуватила теперішнє керівництво у нищенні французького парку, який був посаджений ще Борисом Возницьким.

«Тут були клумби, дерева, самшит. У центрі стояла ваза. Сьогодні ми прийшли і бачимо, що уся територія вирівняна. Ні одного дерева немає. Від французького парку нічого не залишилося. Я лише можу припускати, що тут може бути. Але парк знищили і це колосальний злочин», – заявила вона в коментарі Zik.

У прес-службі галереї кажуть, що висаджені дерева не могли розвиватись на цій території, адже під 30-сантиметровим шаром ґрунту – бетоне покриття, залишене від будівництва львівського підземного трамваю.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.