NASA показало відео з падіннями астронавтів на Місяці

8465ca6d-2db3-43f1-8c32-e393975d8fd7

NASA показало відеодобірку не надто вдалих спроб астронавтів пересуватися поверхнею Місяця: від кумедних падінь до простої втрати рівноваги.

Про це пише Science Alert.

На відео з місій Apollo  астронавти зазвичай переміщаються поверхнею Місяця стрибками. Однак рухатися в умовах низької гравітації не так просто.

NASA підготувало докладний звіт по кожному випадку, коли астронавти втрачали точку опори. І кожному з них є ​​цілком логічне наукове пояснення.

Місія Apollo 15 займалася вивченням швидкості метаболізму астронавтів при переміщенні по різних ділянках місячної поверхні: в гору, під гору і по горизонтальній поверхні.

Учасники місії Apollo 16 повинні були оцінити відмінності в спритності і здатності пересуватися на Землі і на Місяці, щоб краще зрозуміти як саму місячну гравітацію, так і її вплив на переміщення по поверхні Місяця.

Незграбність астронавтів пояснюється тим, що, незважаючи на зменшення ваги (сила, з якою тіло діє на горизонтальну опору або вертикальний підвіс) на Місяці, маса (міра інертності тіла) залишається незмінною.

Тому інерція, яка є опором тіла змін руху і пов'язана з масою, а не з вагою, також залишається незмінною. Таким чином, астронавт, що переміщається по місячній поверхні, робить це при інших умовах, що і призводить до підстрибування і деяким казусам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: