дивись.info

У Львові відкрилась унікальна виставка експонатів часів Моцарта (фото)

У Львові відкрилась унікальна виставка експонатів часів Моцарта (фото)

Сьогодні, 13 липня, у рамках Другого фестивалю класичної музики LvivMozArt в Палаці Потоцьких відкрили виставку експонатів часів династії Моцартів «Реквієм як початок. Від нерозгаданих таємниць до музичного життя у Львові в першій половині XIХ ст».

Журналісти ІА Дивись.info також побували на відкритті виставки, яка триватиме до 2 вересня.

Зокрема, в експозиції представлені унікальні історичні рукописи, ноти, матеріальні артефакти та срібний кубок, вручений видатному львівському скрипалеві Королю Лііпінському, портрет митрополита – предстоятеля Греко-Католицької Церкви кардина Михаїла Левицького та інші експонати.

Не оминула нашої уваги також скрипка у дерев’яному футлярі віденського майстра першої половини XVIII ст.

За словами організаторів, ці та інші експонати розкривають музичну історію Львова першої половини ХІХ століття та одну із центральних подій цього періоду – виконання «Реквієму» у 1826 році, яке символічним чином поєднало долі двох Моцартів у Львові.

Читайте також: LvivMozArt: де і які події можна відвідати (інтерактивна карта)

Як зазначила співзасновниця й арт-директорка фестивалю LvivMozArt Оксана Линів, вже традиційно, спільно із Львівської національною галереєю мистецтв ім. Бориса Возницького готується виставка, у якій експоновані історичні документи, пов’язані із діяльністю Моцартів у Львові  та з музичним життям міста.

«Цьогорічна виставка носить назву «Реквієм як початок. Від нерозгаданих таємниць до музичного життя у Львові в першій половині XIХ ст». І саме «Реквієм» є дуже особливим твором, який містичним чином пов’язаний із долею самого композитора – Вольфганга Амадея Моцарта. Історія довкола нього оповита  чималою кількістю таємниць та легенд, які нерозкриті і до сьогодні», – додала Оксана Линів.

За словами кандидатки мистецтвознавства Анни Банцекової, з одного боку центром виставки є твір Моцарта, а з другого – мета виставки була показати Львів в контексті європейської культурної традиції.

«Все, що пов’язано із Моцартом у Львові, ми другий раз зібрали, це гравюри, як виглядав Львів», – сказала пані Анна та звернула увагу на те, що серед експонатів є й унікальна скрипка 1719 року з колекції Баворовських, виконана найкращим австрійським майстром того часу Даніелем Штадльманом, яку очевидно тримав у руках сам Моцарт.

Читайте також: На фестивалі LvivMozArt прозвучить оригінальна скрипка Моцарта

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко відзначив, що Моцарт – величезний ковток свіжого повітря, який почав заражати все більшу кількість людей та зовсім інакше показав Львів.

«Дивіться, яким чином ожило Трамвайне Депо, просто неймовірно. Багато людей, які ніколи там не бували, вони побачили його. Тобто відкривається зовсім нова місія», – додав Москаленко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.