дивись.info

У всіх містах України зростуть ціни на воду через проблеми з хлором

У всіх містах України зростуть ціни на воду через проблеми з хлором

ПАТ «Дніпроазот» відновило роботу, і хлор зараз надходить у Водоканали України. Проте через підвищення ціни на хлор вартість води в Україні зросте мінімум на 2-3% незалежно від розміру міст.

Про це в ефірі «5 каналу» розповіла віце-президент Асоціації Водоканалів України Ольга Бабій, передає 24 канал.

За даними «Київводоканалу», в Україні існує загроза припинення централізованого постачання питної води. Виною цьому – припинення поставки та виробництва рідкого хлору хімічним підприємством «ДніпроАзот».

Підвищення ціни на хлор вплине на кожного споживача в Україні, тому що за рахунок збільшення вартості хлору вартість води зросте мінімум на 2-3% незалежно від розміру міст. Коли ми говоримо про їхнє («ДніпроАзоту») монопольне становище, то вони де-факто не визнаються монополістом, вони просто є монополістом і тут треба буде з цим щось робити. Це рішення по «ДніпроАзоту» повинні ухвалювати компетентні органи, зокрема Антимонопольний комітет і СБУ, оскільки це питання національної безпеки, – розповіла Бабій.

Вона також зазначила, що тепер в Україні серйозно замислилися над тим, щоб компанія «ДніпроАзот» не залишалася надалі монополістом.

«Ми зробимо висновки. І будемо налагоджувати імпорт, створювати резерви і мати імпортовані контракти для запобігання таким наслідкам у майбутньому», – сказала віце-президент Асоціації Водоканалів України.

Вона додала, що ситуація з «ДніпроАзотом» оживила дискусію про те, які є альтернативи очищенню води хлором.

«Я думаю, що ми зробимо хороші висновки, терміново залучимо науку, визначимо типи очищення води для різних міст України та реалізуємо це через програму «Питна вода», – розповіла Бабій.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.