дивись.info

Дві громадські організації подали до суду на Львівську міську раду

Дві громадські організації подали до суду на Львівську міську раду
Фото ілюстративне. Джерело: Фокус.ua

23 серпня ГО «За якісний транспорт» подало позов до Львівського окружного адміністративного суду  щодо формування персонального складу конкурсного комітету з визначення перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування.

30 серпня, аналогічний позов подали від ще однієї профільної ГО «Львівтрансзахист».

Дивись.info уже писала про цікаві особливості формування складу конкурсного комітету з визначення перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування. Нагадаємо, на момент публікації оголошення про проведення конкурсу, виявилося, що персональний склад комітету сформований ще за кілька тижнів до цього. Це стало несподіванкою для кількох ГО, які, власне, спеціалізуються на транспортних проблемах, і відряджали представників до попереднього конкурсного комітету.

Крім цього, з’ясувалося, що значна кількість членів конкурсного комітету представляють організації, які не лише не займаються профільно транспортною тематикою (про це свідчать дані про їхню публічну діяльність, а також описи на власних сайтах). Більше тощо, половина з обраних громадських активістів так чи інакше перебувають в орбіті міської влади. Так, пан Голяк був кандидатом в депутати від «Самопомочі», Ірина Рєвунова є журналістом інтернет-видання Zaxid.net, що є в структурі медіахолдингу «ТРК Люкс», власницею якого є дружина мера Катерина Кіт-Садова. Пан Пітула був заступником керівника комунального перевізника АТП-1, а пан Шишкін – колишній працівник ЛМР в IT-відділі. До того ж, співзасновниця ГО «Центр міського сервісу» Оксана Страз, згідно із даними аналітичної платформи YouControl є також керівницею ТзОВ ”ВИДАВНИЦТВО ”САМОПОМІЧ”. Засновником ГО «Львів безпечне місто» згідно із даними аналітичної платформи YouControl є Яромир Шевців, який зазначений на сайті львівського об’єднання «Самопоміч» у фінансово-господарському відділі. До того ж, він є близьким родичем чинного депутата ЛМР від «Самопомочі» Андрія Шевціва, адже у декларації останнього має із ним у власності спільну квартиру. Дивись.info скерувала уже два запити на доступ до публічної інформації на адресу Львівської міської ради із проханням надати дані про профіль ГО, представників яких включили до конкурсного комітету.

Про аналогічні запитання та претензії і йдеться у позові громадських організацій “За якісний транспорт” та “Львівтрансзахист”. Наприклад, в одній із заяв йдеться: «Ще 10 серпня 2018 року ГО «За якісний транспорт» звернулося до в.о. начальника управління транспорту з проханням включити свого представника до складу конкурсного комітету.

22 серпня позивачу стало відомо, що 1 серпня наказом управління транспорту персональний склад був затверджений. Про існування наказу і про те що конкурсний комітет взагалі формувався позивачу не було відомо. Жодної інформації про набір представників ГО до складу конкурсного комітету та вимог до таких організацій ні на сайті ЛМР ні в ЗМІ не публікувалося.

Згідно з Порядком проведення конкурсу, кількість представників ГО, діяльність яких пов’язана з автомобільним транспортом повинна становити не менше 50% від загальної кількості представників ГО», – йдеться зокрема у позовній заяві.

Відтак, вважає позивач, під час формування складу конкурсного комітету були допущені порушення. «Вважаємо, що під час затвердження складу конкурсного комітету управлінням не було дотримано вимог порядку проведення конкурсу, оскільки діяльність більшості ГО, представники яких увійшли до комітету не пов’язана з автомобільним транспортом. Існують припущення, що частина відібраних громадських організацій контролюється Львівською міською радою. Така політика свідчить про непрозорість та можливу корупційну складову», – йдеться в позовній заяві.

Позивач просить суд визнати протиправним і скасувати наказ управління транспорту від 1 серпня, яким затверджено персональний склад конкурсного комітету, та зобов’язати затвердити новий, законний склад комітету.

До слова, обидві позовні заяви були вже прийняті, та мають призначений склад суду. Тим часом, ми очікуємо відповіді від Управління транспорту ЛМР. Імовірно, визнання у суді порушень при формуванні конкурсного комітету може поставити під питання справедливість та аконність результатів майбутнього конкурсу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.