дивись.info

Невідомі на Тернопільщині розпалили багаття для шашликів з балок 250-літньої церкви

Невідомі на Тернопільщині розпалили багаття для шашликів з балок 250-літньої церкви

На Збаражчині у селі Залужжя відпочивальники, особи яких поки не встановили, смажили шашлики, розпаливши багаття з освячених балок старовинної Свято-Михайлівської церкви. Її 2011 року перевезли у розібраному вигляді зі села Горинка Кременецького району, аби відремонтувати та встановити її на місцевій Чернечій горі, пише Zaxid.net

Як пише «Медіатор», храм у 2011 році ініціативна група вірних перевезла у розібраному вигляді з села Горинки Кременецького району на Збаражчину, щоб відремонтувати святиню та встановити на Чернечій горі.

«Про святотатство на Чернечій горі розповіли місцеві жителі, які побачили, що залишили після себе відпочивальники, коли наступного дня гнали корів з пасовиська. Селяни були вражені і спантеличені побаченим. Їм було невтямки, як таке можна було вчинити – бенкетувати та розважатися на святому місці, облаштувавши свою «відпочинкову зону» з церковних, посвячених будівельних матеріалів та старовинних балок, з яких 250 років тому побудовали церкву, використовуючи їх не лише як імпровізовані столи та лавки, а й як паливо для багаття», – повідомила у Facebook місцева журналістка Наталка Парова.

Настоятель церкви у селі Залужжя отець Михайло Найко, упевнений, що на такий крок хтось пішов, усвідомлюючи наслідки.

«Як можна було не побачити, що рівненько поскладані та накриті від дощу під навісом, пронумеровані, вирізьблені старовинні дубові балки були зовсім не схожі на звичайні дрова для розпалу, – обурився отець Михайло. – Щоб витягнути їх із стелажу, потрібно було мати неабияку силу та діяти групою осіб, оскільки балки масивні, шестиметрові, з гранями 14 см та 30 см».

Також, як розповів отець Михайло, на Чернечій горі та на Підзамочку має розміститися музей під відкритим небом. А дерев’яна церква мала б стати унікальним експонатом.

«Ми дізналися, що у Горинці є старовинна дерев’яна церква, яку громада не використовує, люди збудували велику муровану церкву, усі ікони зі старої церкви перенесли до нової. Стара була в аварійному стані, п’ятнадцять років церкву заливали дощі й сніги, вона була фактично розкрита, після того, як буревій зірвав з куполу бані частину бляхи. Ця церква рідкісна, адже вона не трьохскладна,як більшість церков, а чотирьохскладна, бо до притвору прибудована ще й дзвіниця», – повідомив священик.

Повідомляється також, що наразі музей не облаштовують через брак коштів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.