У Форумі видавців прокоментували скандал навколо книги французького журналіста про війну

IMG_3032

Попри дискусії, які точаться довкола книги французького журналіста П′єра Сотрея «Програні війни Юрія Біляєва», її презентація все ж відбудеться на Форумі видавців у Львові.

Про це сьогодні, 19 вересня, під час прес-брифінгу з нагоди відкриття 25 Book Forum заявила президентка ГО «Форум видавців» Олександра Коваль, передає кореспондент Дивись.info.

«Я хочу ще раз наголосити на тому, що Україна є вільною, ліберальною країною. Наша конституція гарантує свободу слова і ми на Форумі дотримуємося того, що кожен має право висловити свою думку, і кожен має право висловити свої застереження. Форум – є осередком дискусій, оскільки лише у дискусіях можна дійти до якогось висновку», - пояснила Олександра Коваль.

«Що стосується книжки П’єра Сопрея «Програні війни Юрія Біляєва», то мені здається, що цієї книжки ще ніхто не бачив і не читав, адже вона не видана української мовою. Її презентація відбудеться на Форумі і хто там, що говорить, я не знаю, але мені не подобається, що легальні офіційні ЗМІ в своїй інформації продовжують це якось розповсюджувати», - сказала президентка Форуму видавців.

За її словами, є речі, які ніколи не будуть допущені на Форумі, зокрема, це пропаганда расизму, міжнаціональної ворожнечі, зазіхання на територіальну цілісність України та закликання до збройних повстань чи тероризму.

«І це контролюють правоохоронні органи і якщо таке там є, вони обов’язково вилучать цю книгу, а винних покарають», - додала пані Олександра.

Нагадаємо, в деяких ЗМІ шириться інформація про те, що у Львові на Форумі видавців відбудеться обговорення книги П′єра Сотрея, французького журналіста, про сепаратистів з Донбасу. Зокрема, цю подію назвали легітимізацією ворога, а автора книги П′єра Сотрея - другим Гремом Філіпсом (російський пропагандист, журналіст).

Водночас, журналісти Дивись.info не знайшли інформацію про французького журналіста в базі "Миротворця". У відкритих джерелах також не вдалося розшукати пропагандистські меседжі чи матеріали журналіста.

Читайте також: 250 тонн книг та понад 900 подій: у Львові стартував 25 Book Forum (фото)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: