Чому у Львівській міській раді втікають від коментарів про левів на Личаківському цвинтарі

Levi-Lviv-620x400

Начальниця управління охорони історичного середовища Ліля Онищенко, з легкої руки якої на Личаківському цвинтарі з’явилися скандальні польські леви, категорично відмовляється від будь-яких коментарів.

Сьогодні керівниці управління довелося практично втікати з брифінгу, щойно вона почула слово «леви». Єдине – вона роздратовано кинула: «Я цього не коментую. Звертайтеся до прес-служби». Так ось, шановна Ліліє Сергіївно, ми вчора зверталися до прес-служби, де отримали точно таку саму відповідь: «Ми цього не коментуємо». Відтак, коли стало відомо про сьогоднішній брифінг Онищенко, з’явилася надія – а раптом керівниця управління, відома своєю прихильністю до медіа, все ж бодай якось озвучить позицію Львівської міської ради щодо левів на «цвинтарі орлят», яких обласна рада вимагає демонтувати.

Слід зазначити, що на моїй пам’яті таке трапляється вперше, щоб у ЛМР настільки категорично відмовлялися коментувати питання, яке стосується її напряму. Адже саме консультативна рада з питань охорони культурної спадщини при управлінні охорони історичного середовища Львівської міської ради під керівництвом голови ради Лілії Онищенко дала дозвіл на встановлення левів і їхню реставрацію у тому вигляді, який абсолютно неприйнятний не лише для львів’ян, а й кожного українця – з імперським мілітарним навантаженням.

Нагадаю, що раніше пані Онищенко появу левів на Личакові пояснювала двосторонніми протоколами щодо реконструкції та відновлення на цвинтарі. Мовляв за те, що поляки відновлюють надгробки, можуть повернути левів. Чому зараз пані Лілія відмовилася бодай повторити стару мантру, залишається питанням. Можу лише припустити, що причина, можливо, у майбутніх виборах, і розпорядження про «не коментувати» надійшло від самого Андрія Івановича чи керівника його виборчого штабу. Адже позиція львів’ян щодо левів була відома давно і, зачіпаючи болюче питання, Садовий ризикує поплатитися рейтингами. З іншого боку, не хочеться сваритися й з поляками, з якими Андрій Іванович теж полюбляє загравати (це на випадок, якщо вибори президента він програє і доведеться залишатися у Львові). Згадаймо хоча б прикрий «інцидент», що трапився 7 листопада 2017 року під час візиту до Львова колишнього міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського. Польський посадовець мав відвідати музей «Тюрма на Лонцького». Але ще не переступивши порогу, міністр у директора Руслана Забілого запитав, чи Західна Україна була окупована у 1918 році. На що, зрозуміло, отримав ствердну відповідь. Після цього Ващиковський розвернувся і так і не зайшов до музею.

Незважаючи на відверту зневагу з боку високопоставленого чиновника, Андрій Садовий після цього зустрівся з Ващиковським під час ланчу. А отримавши порцію критики, мер Львова намагався злукавити і наступного дня у Фейсбуку написав, що інцидент у «Тюрмі на Лонцького» стався пізніше. Хоч брехня й була викрита, Садовий знову зробив вигляд, що нічого не трапилося.

Читайте також: Леви розбрату: Львівська обласна рада вимагає демонтажу скульптур на Личакові, міська рада мовчить

Очевидно, такої ж політики у міській раді вирішили дотримуватися  й щодо скандальних левів – будемо мовчати, може якось саме розсмокчиться…

Оксана ДУДАР

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: