дивись.info

Завтра на виконкомі розглядатимуть чергове скандальне питання по забудові

Завтра на виконкомі розглядатимуть чергове скандальне питання по забудові
Фото: ЛМР

Завтра відбудеться засідання виконавчого комітету Львівської міської ради.

За інформацією ГО “Розвиток Громади”, у п’ятницю 2 листопада, виконком Львівської міської ради має намір затвердити містобудівні умови та обмеження для проектування житлово-офісного комплексу з вбудованими об’єктами обслуговування населення, підземною автостоянкою, трансформаторною підстанцією та даховою котельнею на вул. Зеленій, 151 зі знесенням існуючих будівель, фірмі «Реновація», яка належить членкині політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» і дружині колишнього керівника адміністративно-технічного управління Львівської міської ради Тараса Вітика – Ірині Камінській.

Зазначається, що проектоване будівництво за адресою Зелена, 151 знаходиться в Сихівському районі Львова та згідно з плану зонування, відноситься до зони В-5 (зони підприємств V класу шкідливості з санітарно-захисною зоною до 50 м), що повністю відповідає затвердженому Генеральному плану міста.

“Фірма «Реновація», яка займається будівництвом житлових і нежитлових будівель, на початку цього року стала платником розроблення детального плану території у даному районі.

Рішенням виконавчого комітету від 09.02.2018 № 128 «Про затвердження детального плану території у районі вул. Зеленої, вул. М. Пимоненка, вул. Д. Січинського» та Рішенням № 538 від 25.05.2018 «Про внесення змін до детального плану території у районі вул. Зеленої, вул. М. Пимоненка, вул. Д. Січинського (зміна 1)» цей детальний план був незаконно затверджений.

Незаконно, тому що дана територія була переведена до зони Ж-3 (багатоквартирної житлової забудови) з грубим порушенням чинних Законів України. Адже план зонування розробляється, як окремий документ або у складі Генерального плану (ч.1 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Відповідно і зміни мали б бути внесені або шляхом внесення змін до Генерального плану, або шляхом розроблення окремого документу. Згідно ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності (ч.8 ст. 18) план зонування затверджується сесією міськради. Рішенням виконкому не можна затверджувати зміни зонінгу. Також, ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» (ч.10 ст.19) передбачає, що ДПТ приймається лише за умови відповідності генплану та плану зонування, які щодо даної території є в наявності”, – пояснюють у ГО “Розиток Громади”.

Крім того, зазначається, що містобудівні умови та обмеження для проектування цього об’єкта будівництва має значне перевищення щільності забудови: 47% при 30%, які передбачені ДБНами для 11 поверхових будівель.

Також, до житлових будинків 9 поверхів і вище, та до громадських будівель 5 поверхів та вище , повинно бути передбачено об’їзд великогабаритної техніки на випадок пожежі або надзвичайної ситуації, чого не передбачено проектом будівництва.

“ТзОВ «Реновація», яке виступає замовником будівництва має юридичну адресу Сахарова,42 – в цьому ж будинку знаходиться адміністративно-технічне управління ЛМР, яким з грудня 2013 по травень 2014 року керував Тарас Вітик. Власне Тараса Вітика, як нещодавно з’ясувалось, звільнили з посади керівника цього управління, щоб приховати факт розкрадання бюджетних коштів.

Є інформація про те, що він поклав 3 млн. грн. бюджетних коштів під депозит у приватну структуру, без будь-якої гарантії, яка дуже швидко «прогоріла». Аби уникнути скандалу Тараса Вітика по-тихому звільнили за власним бажанням”, – додали у громадській організації.

За їхніми словами, цього року Львівська міська рада надала дозвіл ще одному ТзОВ «Екотель», яке належить Ірині Камінській провести реконструкцію готелю, що на вулиці Сахарова, 42, з добудовою нового корпусу з підземним паркінгом на 50-60 авто (детальний план території обмеженої вул. І. Горбачевського та вул. Ак. А. Сахарова).

Зокрема, новий корпус «Екотелю» матиме шість поверхів і 100-120 готельних номерів, має бути поєднаний із існуючим корпусом переходом на рівні 3-4-5-х поверхів.

“Отже, станом на сьогодні величезну промислову територію з безліччю зареєстрованих юридичних осіб і землевласників, планують вкотре незаконно передати під повне управління однопартійців Андрія Садового.

Минулої п’ятниці, 26 жовтня, представник ГО «Розвиток Громади» на засіданні міськвиконкому озвучив факти незаконної зміни цільового призначення землі, завищення щільності забудови і відсутність соціальної інфраструктури містобудівних умов та обмежень для проектування нового об’єкта будівництва на вул. Зеленій 151, а також факт наявності конфлікту інтересів у даному питанні.

Члени міськвиконкому пообіцяли вивчити усі матеріали і перенесли розгляд питання на тиждень.

Наскільки міськвиконком є незалежним і законослухняним органом покаже голосування, адже факт порушення містобудівного законодавства є беззаперечним.

Однак, віри до чиновників міськради у мешканців Львова не залишилося зовсім”, – йдеться в публікації.

Фото: ГО “Розвиток Громади”
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.