дивись.info

В’ятрович: заява Нацкорпусу Львівщини щодо скульптур левів на Личакові — ганебна

В’ятрович: заява Нацкорпусу Львівщини щодо скульптур левів на Личакові — ганебна

Голова інституту Нацпам’яті Володимир В’ятрович зреагував на заява Національного корпусу Львівщини щодо скульптур левів на Личаківському цвинатрі.

«Заява Національного корпусу Львівщини «Мертва ворожнеча» про скульптури левів на Личакові – ганебна. Її автори підтримують не лише нехтування польською стороною домовленостей з Україною, але й брутальне порушення українського законодавства на українській території. А заклики до порозуміння на могилах звучать особливо дивно після 14 актів вандалізму на українських могилах в Польщі, жоден з яких не розслідуваний і не усунутий», – написав В’ятрович.

Також В’ятрович оприлюднив фото могили українців у польському Верхраті. «пам‘ятник, на відміну від левів на Личакові, абсолютно легальний, має охоронятися Польською державою згідно міжурядової угоди з Україною. Але він досі у руїнах», – додав В’ятрович.

Нагадаємо, львівська обласна організація Національного корпусу заявила про те, що скульптури левів на Цвинтарі орлят варто залишити в спокою на місці.

«Національний Корпус виступає проти пошуків ворожості там, де вона відсутня. Знищення левів у місті Лева тільки за те, що вони поставлені поляками, є просто сміховінним і трагікомічним. Українці і поляки мають дати спокій мертвим і працювати на історичне примирення і взаєморозуміння між українською і польською нацією» – сказано у повідомленні.

Нацкорпус наголошує, що українці і поляки повинні спільно боротись проти Росії.

«Ми маємо спільного ворога – Москву. Наразі відбувається загострення відносин між Польщею і Російською Федерацією, що показують останні заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу та президента Польщі Анжея Дуди. Українські політики повинні проявити дипломатичний хист і сприяти зміцненню антиросійської міжнародної позиції».

Зазначимо, Облрада заявляє про неприпустимість встановлення на кладовищі мілітарних символів, натомість у МЗС Польщі попереджають про негативні наслідки, якщо скульптури будуть демонтовані.

Читайте також: Леви розбрату: Львівська обласна рада вимагає демонтажу скульптур на Личакові, міська рада мовчить 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.