дивись.info

У Львові звучатиме музика, яка пережила Голокост і Депортацію

У Львові звучатиме музика, яка пережила Голокост і Депортацію

Крим повертається! Зустрічайте групу культурного самозахвату Jewslim Orchestra, спільний проект Міті Герасимова (Pushkin Klezmer Band) та володаря премії Grammy, нью-йоркського трубача Френка Лондона (The Klezmatics, Klezmer Brass All-Stars), а також відомих кримськотатарських музикантів Аліє Хаджабадінової та Шевкета Зморки.

Разом вони розширюють культурні кордони України, заново відкриваючи скарби, які вона подарувала світові – кримськотатарську і клезмерську музику. Ця музика пережила Голокост і Депортацію. Довгий час вона була тут під забороною, про неї не можна було говорити. Тільки зараз вона починає повертатися на батьківщину, щоб знову залунати у повний голос. Часи радянського фейклора і шароварщини минули, слухайте труби і кларнети вільного Криму, голос єдиної мультикультурної України!

Jewslim Orchestra – міжнародний проект, що присвячений музичній дружбі кримських татарів та євреїв. Мало хто знає, що деякі свої мелодії клезмери запозичили у кримських татар. А кримські татари і чінгене (кримськотатарські цигани) не тільки пронесли через жахи депортації красу своєї великої музичної традиції. Праведники народів світу в музиці, вони врятували від забуття частину культури своїх єврейських сусідів, які опинилися безсилими перед обличчям фізичного знищення і насильницької асиміляції. Зараз ці шери і фрейлехси повертаються в Україну разом з кримськотатарськими весіллями. Вони не стали музейним мотлохом, а живуть і служать своєму головному призначенню – робити людей щасливими.

Проект здійснюється за підтримки Посольства США в Україні. Партнери: Кримський дім у Львові, кримськотатарский телеканал ATR.

Мітя Герасимов. Київський кларнетист, лідер українського клезмерського руху, засновник Pushkin Klezmer Band. Автор та музичний керівник Jewslim Orchestra.

Френк Лондон. Трубач і композитор з Нью-Йорку, володар премії Grammy, засновник The Klezmatics. Одна з його найвідоміших крос-культурних колаборацій – платівка Brotherhood of Brass, яку він записав з оркестром Бобана Марковича.

Аліє Хаджабадінова. Кримськотатарська співачка, представниця нового, «корінного» покоління. Вона народилася вже в Криму, а не в місцях депортації, як її батьки. Але, як і багато кримських татар, була змушена покинути півострів після його захоплення російськими військами. Аліє веде музичну програму на АТР, єдиному кримськотатарському телеканалі. Вона багато виступає і записується з різними українськими музикантами, прокладаючи нові шляхи розвитку своєї рідної традиції. Саме її голосом записано багато важливих для кримських татарів народних пісень.

Шевкет Зморка. Акордеоніст-віртуоз з Криму. Один з небагатьох українських музикантів, що співпрацюють з метрами болгарської та леутарской музики, та один з тих, хто заново вписує зараз кримськотатарську інструментальну традицію в балканський та світовий музичний ландшафт.

21 листопада, середа

Клуб !FESTrepublic, вулиця Старознесенська, 24

Початок о 20:00

Квитки на сайті Concert.ua (https://concert.ua/uk/event/jewslim-orchestra-lviv), а також в квиткових офісах:

Сувенірна гільдія, вул. Шевська, 1

ТЦ Opera Passage, пр-т Свободи, 27, 3 поверх

Rocka Rolla, вул. Пантелеймона Куліша, 34 (в магазині рок атрибутики, вхід з вул. Академіка Люльки)

Магазин одягу Protest Streetwear, вул. Тадеуша Костюшка, 5

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.