дивись.info

На Львівщині шахраї ошукали мешканців на 40 тисяч євро при працевлаштуванні за кордоном

На Львівщині шахраї ошукали мешканців на 40 тисяч євро при працевлаштуванні за кордоном

Правоохоронці виявили вісьмох потерпілих, яких ошукали на загальну суму близько 40 тисяч євро.

Упродовж 2018 року працівники поліції Львівщини розпочали досудові розслідування у шістьох кримінальних провадженнях, зареєстрованих за фактами незаконного працевлаштування громадян України на роботу за кордоном, та виявили вісьмох потерпілих, яких ошукали на загальну суму близько 40 тисяч євро.

Як інформують у прес-службі поліції Львівської області, все частіше фіксують випадки, коли суб’єкти господарювань (або окремі особи під виглядом суб’єктів господарювань), займаючись нібито посередницькою діяльністю на території Львівської області з надання послуг працевлаштування за кордоном, шляхом обману отримують від довірливих громадян значні грошові кошти (від 400 євро), проте обіцяних послуг не надають, а грошей не повертають.

Оголошення про послуги таких «фірм» найчастіше можна знайти в мережі Інтернет. Це пропозиції щодо виготовлення пакету необхідних документів для виїзду за кордон, роботи з високою заробітною платою та хорошими умовами праці, що вже свідчить про недобросовісність таких суб’єктів, адже суть їхньої діяльності полягає лише у наданні консультативних послуг, а самі вакансії не можуть бути платними. В результаті, люди опиняються не на тій роботі, на яку розраховували і за яку заплатили, та не отримують обумовленої заробітної платні.

Крім того, працівники Головного управління Нацполіції у Львівській області вживають заходи щодо 16 суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії Міністерства соціальної політики на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, та які допустили порушення ліцензійних умов, таких як – неподання відповідних звітностей та  здійснення господарської діяльності не за місцем, визначеним ліцензійними умовами. А за це передбачено адміністративну відповідальність за ст.164 та ст.255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Аби не стати жертвою шахраїв, скористайтесь порадами:

  • перевірте, чи має фірма ліцензію на такий вид діяльності, як «посередництво в працевлаштуванні за кордоном»;
  • поцікавтесь, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном;
  • фірма-посередник має надати проект трудового договору (контракту) з іноземним роботодавцем, завірений роботодавцем;
  • згідно законодавства України, фірма, яка пропонує посередництво в працевлаштуванні за кордоном, не має права брати передоплату у будь-якій формі за надання послуг до укладання трудового договору (контракту) з іноземним роботодавцем;
  • у разі, якщо ви вирішили скористатися послугами фірми-посередника, необхідно обов’язково оформити свої відносини у формі письмового договору на надання посередником послуг у працевлаштуванні за кордоном;
  • у трудовому договорі (контракті) повинна міститися найбільш повна інформація про умови роботи;
  • уникайте використання в контракті таких фраз, як: «та інші види робіт», «всі роботи на вимогу роботодавця» тощо;
  • підписання трудового договору (контракту) є обов’язковою умовою легального працевлаштування.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.