дивись.info

Об’єднавчий Собор обрав голову Української помісної церкви (відео)

Об’єднавчий Собор обрав голову Української помісної церкви (відео)
Фото: Радіо Свобода

Об’єднавчий собор українських православних церков обрав керівником помісної православної церкви в Україні обраний митрополит УПЦ КП Епіфаній.

Кандидатуру 39-річного Митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія висунув у четверАрхієрейський Собор УПЦ (Київського патріархату), повідомляє Радіо Свобода.

Він є ректором і професором Київської православної богословської академії. Родом з Буковини.

Всього у соборі брали участь 190 осіб. Найбільше делегатів було від УПЦ Київського патріархату: 42 архієреї, кожен з одним священиком і одним мирянином, тобто 126 осіб разом. Від Московського патріархату прийшло 30 осіб, а від Української автокефальної православної церкви – 36.

Як повідомляло ІА “Дивись.Інфо”, 15 грудня у Києві в Софійському соборі проходить об’єднавчий собор зі створення Української автокефальної церкви.

Радіо Свобода транслює спеціальний ефір про церковний собор.

“Україна довгий час перебувала у співпраці зі Вселенським патріархатом і роками йшла до отримання Томосу про створення Помісної церкви. Тепер лишилося зробити останній крок до втілення цієї мети” – заявив президент України Петро Порошенко під час промови на Об’єднавчому соборі.

“Хочу нагадати, що сьогоднішньому Об’єднавчому Собору вже в нашій новітній історії передували тривалі зусилля як духовної, так світської влади, мільйонів українського православного люду. Протягом кількох десятків років ми не просто молилися, а будували церковні структури, які тепер стають основою незалежної і визнаної Української Церкви”, – сказав він.

За словами Порошенка, великих зусиль до об’єднання церкви доклав президент України Віктор Ющенко, який започаткував інтенсивний діалог з Константинополем. Він також присутній на Об’єднавчому соборі. Протягом 2010-2014 років діалог був вимушено припинений, але потім одразу поновився.

Президент ще раз наголосив, що Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви.

“В квітні одразу ж після повернення з Константинополя, після створення дорожньої карти, погодженої з Його Всесвятістю, я звернувся до українського парламенту щодо підтримки мого звернення до Його Всесвятості щодо надання нам автокефалії. Я також хочу подякувати присутньому тут голові Верховної Ради пану Андрію Парубію за більш ніж переконливу парламентську підтримку звернення Президента. І це надзвичайно важливо на нашому шляху!” – додав Порошенко.

Лідер країни подякував усім українським священикам, які доклали зусиль для того, щоб наблизити утворення Помісної церкви, а також Вселенському патріархату за підтримку. Так само він подякував людям, які стоять під стінами Софійського собору в очікуванні рішення собору.

“Звертаюся безпосередньо до всіх вас, учасників Собору, до ієрархів церков. Це є колосальна відповідальність, яка в ці години лежить на вас. Держава, наголошую, зробила все, що могла. Тепер саме від вас і лише від вас залежить майбутнє України, майбутнє нашої великої нації, наша свобода, наша державна і духовна незалежність. Вам належить ухвалити Статут. Вам належить обрати Предстоятеля, а Томос вже чекає Предстоятеля на Фанарі”, – сказав Порошенко.

У свою чергу, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент (Вечеря) заявив, що ієрархи московського патріархату, які беруть участь в об’єднавчому соборі в суботу, більше не мають відношення до УПЦ МП.

Про це він сказав у коментарі BBC News Україна.

За словами Климента, ті ієрархи УПЦ МП, які беруть участь в об’єднавчому соборі “створюють нову церкву і туди переходять”.

На питання, чи будуть прийняті щодо них якісь санкції, він сказав: “До нас вони більше не мають відношення”.

“Якби вони були в УПЦ, то на них могли б розповсюджуватись якісь дії”, – додав представник УПЦ МП.

“Ми лише констатуватимемо, що вони перейшли в розкол, і повідомимо помісні церкви, що в диптиху канонічних єпископів України вони більше не значаться”, – сказав архієпископ.

Він додав, що посади, яку ці ієрархи займали в УПЦ МП стануть вакантними.

“У даному випадку, люди самі захотіли відлучити себе від своєї церкви. Нам залишається це лише з сумом констатувати”, – сказав Климент.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.