дивись.info

Нехай суддя ляже під скальпель хірурга, якого поновив на посаді, – батько померлого у лікарні на Львівщині хлопчика

Нехай суддя ляже під скальпель хірурга, якого поновив на посаді, – батько померлого у лікарні на Львівщині хлопчика

Учора Апеляційний суд Львівський обласний поновив на посаді хірурга Жидачівської лікарні, якого обвинувачують у неналежному виконанні своїх службових обов’язків, що призвели до смерті 12-річного Ромчика Кулака з Тернополя.

Про ІА Дивись.info розповів батько Романа Володимир Кулак.

«У досудовому розслідуванні представлені вагомі докази провини цього лікаря на основі висновків комісійної судово-медичної експертизи. Експерти несуть кримінальну відповідальність, тобто це не є якісь голослівні звинувачення. Маючи на руках цей висновок, слідство оголосило про підозру двом лікарям з Жидачева. Це сталося 28 грудня. Йдеться про недбале виконання своїх обов’язків. Одна з підозрюваних, яка фігурує у висновках судово-медичної експертизи, звільнена ще торік через недбалість, що призвела до смерті дитини. Ця лікарка вже на пенсії, її звільнили і вона нічого не опротестовувала. А цей хірург, якому теж вручили підозру 28 грудня, працював досі. Працював тому, що для його відсторонення не було офіційних підстав. Але, маючи вагомі докази, прокуратура і поліція звернулася до суду з клопотанням про відсторонення лікаря від виконання ним його професійних обов’язків. Розгляд відбувся у Галицькому районному суді Львова. 4 січня відбулося засідання і, розглянувши клопотання, було прийняте рішення про відсторонення. Йдеться про міри запобіжного заходу. Крім того, обоє підозрювані перебувають на підписці про невиїзд. Це не обмежує їхніх прав, просто вони повинні попереджувати про своє пересування. Місце проживання вони можуть покидати тільки з дозволу прокурора чи слідчого. Після того, як голова Галицького суду Ірина Волоско ухвалила рішення про відсторонення, після того хірург зі своїми адвокатами подали апеляцію до Апеляційного суду Львівської області.

Як йдеться у тексті ухвали судді Волоско, хірург та його захисник ще під час суду 4 січня заперечили проти клопотання по відсторонення від посади. «Підозрюваний та захисник заперечили щодо задоволення клопотання про відсторонення від посади, у зв’язку із не наведенням обставин, не встановленням необхідного рівня втручання у права та свободи підозрюваного, та недоведеністю слідчим взаємозв’язку між займаною мною посадою та можливістю впливати на свідків, а також відсутністю необхідності застосовувати до підозрюваного заходу забезпечення кримінального провадження», – йдеться в ухвалі, якою було підтримано клопотання про відсторонення від посади.

Засідання апеляції відбулося вчора. Відтак ухвалу Галицького суду було відхилено, а хірургу дозволили далі працювати. Нехай суддя, який прийняв таке рішення, ляже під скальпель цього хірурга», – обурюються Володимир Кулак.

Чоловік вважає, що колегія суддів Апеляційного суду прийняла таке рішення на підставі смішних та цинічних аргументів. «Зокрема йшлося про те, що у лікаря є право на працю, а ми його обмежуємо. Кім того, у підозрюваного хворі батьки, тому йому треба працювати. Різні характеристики, зокрема з профкому та адміністрації лікарні тощо. Цікаво, що в характеристиці адміністрації лікарні зазначено, що у лікаря немає жодних порушень за той час, що він там працював. Це неправда і це викрилося у суді. Хірург сам підтвердив, що йому торік за мого сина адміністрація лікарні дала догану. Спочатку не давали, але після того, як був скасований указ президента про нагородження головного лікаря Жидачівської лікарні, то тільки тоді була дана догана. Тим часом у характеристиці написано, що в лікаря немає жодних порушень і він зарекомендував себе з хорошої сторони. А як же догана? Ще навіть рік не минув з часу її оголошення? І хоча в суді це прозвучало, судді все одно взяли до уваги цей папірець, який не вартує паперу, на якому він написаний», – додав Володимир Кулак.

Чоловік сподівається, що за місяць-два розпочнеться розгляд справи у суді по суті.

Але прикро, що, незважаючи на надані докази провини медиків, суд це ігнорує, натомість покладається на дуже сумнівні папірці, які написати нічого не вартує. Це так цинічно. Я тривалий час був шокований цим, але треба йти вперед», – наголосив пан Володимир.

Нагадаємо, Роман Кулак помер 27 червня 2017 року в ОХМАТДИТі у Львові, куди його привезли зі Жидачівської районної лікарні, де місцеві медики не змогли поставити правильний діагноз і надати адекватну медичну допомогу. Коли було встановлено, що у хлопчика скрут тонкої кишки, внаслідок чого настала гангрена тонкого і частини товстого кишківника, було вже пізно – дитини не стало. Натомість медики Жидачева вважали, що у хлопчика отруєння та тепловий удар.

З того часу минуло вже понад півтора року. Увесь цей час тривало слідство. Наприкінці вересня 2017 року були надані попередні висновки медичного розслідування, а 6 жовтня експерти надали остаточну резолюцію, де було вказано, що саме медики Жидачівської районної лікарні винні у неправильно поставленому діагнозі, який, зрештою, призвів до смерті дитини. 7 грудня клінічно-експертна комісія МОЗ підтвердила, що дії медиків спричинили смерть 12-річного Романа Кулака.

Незважаючи на скандал, що розгорівся, головному лікарю Жидачівської районної лікарні указом президента було призначену дворічну президентську стипендію. Але невдовзі указ все ж скасували і позбавила медика нагороди.

Натомість 28 грудня лікарям Жидачівської лікарні було оголошено про підозру через смерть Романа Кулака. За фатальним збігом обставин, цього ж дня, 28 грудня, у Жидачівській районній лікарні померла породілля, якій робили кесарів розтин. Сиротами залишилися троє дітей.

Оксана ДУДАР

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.