дивись.info

Ворожіння на Водохреще: як дізнатись долю та ім’я судженого

Ворожіння на Водохреще: як дізнатись долю та ім’я судженого
Фото з відкритих джерел

У народі кажуть, що ворожіння на Водохреще завжди збувається, адже, за віруванням, у цю ніч небо відкривається.

Редакція ІА Дивись.info підготувала для вас добірку із найкращих українських ворожінь.

На бажання

  1. Ввечері, 18 січня, на 12 клаптиках паперу потрібно написати 12 бажань, після чого загорнути кожен клаптик у трубочку і покласти під подушку. А вранці 19 січня потрібно витягнути лише 3 клаптики. Кажуть, що саме ці 3 бажання незабаром здійсняться.
  2. Це ворожіння підійде лише господарям котів. Відтак, спершу потрібно загадати бажання і покликати свого улюбленця. Тут потрібно уважно за ним спостерігати. Якщо чотирилапий переступить поріг кімнати лівою лапкою – бажання здійсниться, якщо ж правою – ні.
  3. Для цього ворожіння потрібно взяти навмання жменю горішків, або ж насіння чи горошин і прошепотіти найзаповітніше бажання, після чого необхідно висипати горішки на стіл і порахувати. Якщо підрахували парну кількість – бажання здійсниться, не парну – на жаль, ні.

На долю

  1. Спершу потрібно подумки загадати бажання або сформулювати запитання, яке вас цікавить. Після цього необхідно взяти будь-яку книгу, відкрити на будь-якій сторінці і тицьнути пальцем у будь-який рядок. В цьому рядку і міститься відповідь на ваше запитання.
  2. Розчешіть волосся дерев’яним гребінцем і подумки сформулюйте важливе запитання. Після цього порахуйте, скільки волосся залишилось на гребінці. Парне число – відповідь на ваше запитання -“так”, непарне- “ні”. А якщо ж на гребінці і зовсім немає волосся, то доля ваша поки ніяк не зміниться, але попри це, ви можете вважати себе щасливою людиною, бо маєте здорове волосся :).

На судженого

  1. «Якщо вийдеш на вулицю на Водохреще і спитаєш ім’я у першого перехожого – дізнаєшся ім’я свого майбутнього чоловіка або дружини», – кажуть у народі.
  2. Зранку додому потрібно принести джерельну воду. Якщо ж джерельної води немає, то можна використати талий сніг. Далі на стіл потрібно постелити білу скатертину, а зверху поставити склянку з цією водою. Праворуч від склянки треба поставити свічку, та запалити її, після чого кинути у склянку з водою золотий перстень і промовити : «Свчка різдвяна, обручку, чоловіка мого явіть, образ його покажіть». Потім дівчині потрібно вдивлятись в середину персня. За легендою там має з’явитись обличчя судженого. Якщо дівчина побачила обличчя судженого, то вона має швиденько накрити склянку краєм скатертини. Важливо залишити все на столі до самого ранку.
  3. Перед сном дівчина повинна сховати свій гребінь для волосся під подушку. Кажуть, що той, кого вона побачить уві сні, і є її судженим.

На стать майбутньої дитини

Над долонею майбутньої мами тримають голку, в яку просунута нитка довжиною 20-30 см. Якщо голка рухається по колу, значить буде дівчинка. Якщо ж розгойдується з боку в бік- хлопчик.

Читайте також: Водохреще на Львівщині: де і як правильно занурюватися в ополонку (інтерактивна карта)

* * *

Якщо ж ви не прибічник ворожіння, але все ж женетесь за щастям, то не забувайте: вважається, що людей, які 19 січня пройшли обряд хрещення, щастя буде вічним супутником.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.