дивись.info

Львівські податківці нагадують підприємцям про подання звітів за новими правилами

Львівські податківці нагадують підприємцям про подання звітів за новими правилами
Фото: відкриті джерела

Фізичним особам-підприємцям звіт з єдиного внеску слід подати не пізніше 11 лютого 2019 року

Головне управління ДФС у Львівській області нагадує, що з 01 січня 2019 року набрав чинності Закон України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628-VIII).

Відповідно до Закону № 2628-VIII у новій редакції викладено частину тринадцяту статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464-VI).

Згідно із зазначеними вище змінами у Законі № 2464-VI єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41% визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464-VI бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.
Фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) сплачують єдиний внесок за загальною ставкою 22% (мінімальний єдиний внесок – 918,06 гривень).

Єдиний внесок обов`язково сплачується ФОП незалежно від того, чи було отримано ним дохід чи ні.

Звільняються від сплати єдиного внеску особи, які є інвалідами або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року N 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», із змінами та доповненнями, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).

Слід нагадати про строки сплати єдиного внеску ФОП та термін подання звітності в 2019 році.

Так, сплата здійснюється щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ, або щомісячно авансовим внеском – до 20 числа кожного місяця поточного кварталу.

Звіт за оновленою формою Додаток 5 (Наказ Міністерства фінансів України від 15.05.2018 року № 511 «Про внесення змін до порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування») подається фізичними особами – підприємцями за звітний період 2018 року не пізніше 11 лютого 2019 року відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.