Кандидати у президенти: біографії, обіцянки та статки

Кандидати у президенти: біографії, обіцянки та статки

Пропонуємо вашій увазі інформацію про чергових п'ятьох кандидатів на пост президента, а саме: про їхню біографію, статки й передвиборчі обіцянки.

Про 25 кандидатів ІА Дивись.info вже розповідала, про них ви можете прочитати у рубриці Вибори-2019.

Роман Безмертний

53 роки, доцент кафедри міжнародних відносин, Київський національний університет культури і мистецтв, безпартійний

Учитель історії одного з райцентрів Київської області вперше обрався до Верховної Ради в 1994 році, був комендантом наметового містечка під час «Помаранчевої революції», головою партії «Наша Україна» президента Віктора Ющенка, послом України в Білорусі за президента Віктора Януковича.

За Петра Порошенка певний час представляв Україну в мінській переговорчій групі, а тепер йде в президенти, заявляючи, що «втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти».

Що обіцяє

Роман Безсмертний на посаді президента хоче здійснити «перезаснування держави та прийняття нової Конституції». На його думку, покращити життя українців можна за рахунок створення двопалатного парламенту.

Крім того, Безсмертний запевнює, що Україні потрібен «перехід до мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості в два тури».

Читайте також: Пам’ятка виборця-2019 

Звільнити окуповані території кандидат хоче шляхом прямих переговорів із населенням та «їхньої поступової реінтеграції без надання особливих статусів».

Здолати корупцію він пропонує «усуненням влади монополістів» та незворотністю покарання корупціонерів.

Зміцнити економіку пропонується шляхом лібералізації податкового законодавства для бізнесу і переходом від оподаткування доходів громадян до оподаткування транзакцій. Також він закликає скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських угідь та «перехід до цивілізованого обігу землі».

Кожна дитина, закінчуючи школу, має опанувати робітничу професію, наголошує Безсмертний.

Декларація

Декларація Романа Безсмертного — досить скромна. Так, у 2017 році політик задекларував три земельні ділянки на Київщині загальною площею у 22 500 квадратних метрів, житловий будинок на 100 квадратних метрів та квартиру у Києві площею 1 200 квадратних метрів.

Також Безсмертний вказав 269 тисяч гривень зарплати, 130 тисяч зарплати отриманої за сумісництвом та 17 тисяч гривень страхової виплати, отриманої його дружиною.

Кандидат у президенти зберігає на рахунку у «Державному експортно-імпортному банку України» 73 тисяч гривень, у «Приватбанку» — 75 тисяч гривень. Готівкою Безсмертний тримає 7 тисяч доларів і 115 тисяч гривень.

Також політик задекларував колекцію старовинних книг і годинник Chopard, який належить його дружині. Має автівку Mersedes-Benz S 500 2005 року випуску.

Віктор Бондар

43 роки, народний депутат України, член партії «Відродження»

У 29-річному віці став міністром транспорту за президентства Ющенка. Пізніше — до лютого 2014 року — входив до складу парламентської фракції Партії регіонів, а в 2015-му очолив партію «Відродження», від якої і висувається в президенти.

Що обіцяє

На посаді президента Віктор Бондар своєю головною метою називає «відродження України як сучасної економічно розвиненої держави, в якій кожен громадянин буде щасливим та почуватиметься комфортно і безпечно».

Також він хоче відродити транспортний, енергетичний, промисловий, авіакосмічний потенціал України, радикально збільшити видобуток нафти й газу, знизити тарифи для населення й підприємств.

Бондар планує переглянути умови Угоди про Асоціацію з Євросоюзом та співпраці з МВФ, скоротити кількість депутатів до 250 осіб, скоротити на 50% видатки на утримання президента, Верховної Ради, Кабміну та усіх центральних органів влади.

Крім того, кандидат обіцяє зниження облікової ставки НБУ до 5%, запровадження механізму надання довгострокових державних кредитів за відсотковою ставкою не більше як 3-7% у рік, зберегти мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, обмежити термін оренди землі 25-ма роками, скасувати загальнообов’язкове підвищення пенсійного віку, збільшити розмір допомоги у зв’язку з народженням дитини: на першу дитину — не менше як 50 тисяч гривень, на другу — 100 тисяч гривень, на третю та кожну наступну дитину — тисяч гривень, відновити безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також для дітей-сиріт, учнів із малозабезпечених сімей тощо.

А також збудувати у кожному обласному центрі по одному льодовому Палацу спорту для найбільш поширених олімпійських видів спорту, а в кожному районному центрі — футбольного поля із розрахунку одне футбольне поле на 10 тисяч мешканців.

Декларація

Зарплата Бондаря за 2017 рік становила 234 тисячі гривень, відсотки — 3,9 тисячі гривень, кошти на виконання депутатських повноважень — 252 тисячі гривень. На банківських рахунках у нього було лише 51,4 тисячі гривень, зате готівкою — 240,6 тисячі євро, 170,5 тисяч гривень і 1,3 мільйона доларів.

У власності Бондаря також було дві земельні ділянки (в Київській і Хмельницькій областях), квартира в Одесі та житловий будинок у Київській області. Автомобіля станом на 2017-й у нардепа не було.

Крім того, претендент на головну посаду в країні задекларував 11 колекцій картин, три картини, колекцію дорогоцінного ікон, четверо антикварних годинників, дев'ять пар наручних годинників, три ювелірних вироби (запонки).

Також Бондар був власником боргових цінних паперів номінальною вартість 50 тисяч гривень і корпоративних прав на ТОВ «Стройінформ» (він є власником цієї компанії).

Микола Габер

58 років, член Патріотичної партії України

Кандидат біологічних наук, 11 років займався дослідженнями Чорнобильської зони, чотири роки був депутатом Верховної Ради. У 1998 році став лідером Патріотичної партії України, яка з тих часів тричі безуспішно брала участь у парламентських виборах, і очолює цю партію досі.

Що обіцяє

Передвиборча програма Миколи Габера називається «Українська мрія» і передбачає зміну системи влади: президент обиратиметься всього на один термін, депутати — максимум на два. Недоторканість президента, нардепів, прокурорів та суддів «буде обмежена».

Збройні сили України та поліція за президента Габера «будуть націлені звільняти захоплені території день за днем».

Податки знизять, робочі місця — створять, Україна вироблятиме та продаватиме «найкращі літаки, кораблі, автомобілі, ракети, ліки, сонячні батареї, продукцію ІТ-сектору».

Ціни та тарифи для людей зменшаться, буде створений жорсткий контроль держави за банками із захистом вкладів людей і доступними для громадян і підприємців кредитами на рівні європейських банків в 2-3 %.

Землею зможуть володіти тільки громадяни України.

Неповідомлення про набуття подвійного громадянства стане кримінальним злочином і каратиметься по закону. Громадяни інших держав не зможуть займати виконавчі посади та виконувати функцій держави Україна.

Декларація

Микола Габер у 2017 році задекларував кілька земельних ділянок загальною площею майже 900 квадратних метрів і житловий будинок 215 квадратних метрів в Одеській області, дві квартири в Києві 27,70 та 60 квадратних метрів відповідно.

Його дружина володіє квартирою в Києві 71,40 квадратних метрів, земельною ділянкою 438 квадратних метрів, садовим будинком 41,70 квадратних метрів і гаражем.

Автомобіля у Габера немає, його дружина володіє Mitsubishi Lancer 2007 року випуску. Габер зазначив доходи у вигляді зарплати в розмірі 77 тисяч гривень, подарунок у грошовій формі у розмірі 2,6 мільйона гривень. Крім того, кандидат на посаду глави держави задекларував подарунок у грошовій формі його доньки в розмірі 1,3 мільйона гривень.

Він тримає 76 тисяч гривень, 134 тисячі доларів готівкою, ще 55 тисяч доларів Габер позичив третій особі. У його дружини 7 тисяч доларів готівкою, а у доньки — 50 тисяч доларів.

Кандидат на посаду президента є кінцевим бенефіціарним власником компанії «Експрес-кур'єр корпорейншн». Поміж нематеріальних активів Габер зазначив, що є засновником близько шести газет та журналів і задекларував авторське право на одну з них.

Юрій Дерев'яненко

45 років, народний депутат України, член політичної партії «Воля»

Позафракційний депутат Верховної Ради прийшов в політику з бізнесу: він стверджує, що став мільйонером у 24 роки і займався ІТ, фармацевтикою, нерухомістю, поліграфією, торгівлею металом і навіть виробництвом мультфільмів. Був одним з найближчих соратників Міхеіла Саакашвілі в його бутність українським політиком і одним з лідерів його «Руху нових сил», проте в грудні минулого року разом з 19-ма обласними організаціями вийшов з цієї партії.

Що обіцяє

Дерев'янко на посаді президента обіцяє «вщент зруйнувати існуючу систему і збудувати принципово нову: забрати в олігархів монополію на економіку».
Кандидат зобов'язується ліквідувати штучні монополії, встановити покарання за махінації з реєстрами власності, запровадити ліберальну податкову систему, зниження ПДВ з 20% до 15%, легалізувати всі види економічної діяльності, в тому числі обіг ринку криптовалют з нульовою ставкою оподаткування прибутку на 10 років.

Не менше 1% Державного бюджету Дерев'янко обіцяє спрямовувати на старт і розвиток малого підприємництва, за розмитнення будь-якого авто буде держава братиме 10% від його вартості, створити електронний майданчик для оренди та продажу землі. Також встановити безкоштовний високошвидкісний інтернет по всій території України.

Також він хоче запровадити трирівневу систему пенсійного забезпечення, побудувати професійну армію за стандартами НАТО, а військовий бюджет складатиме не менше 5% ВВП.

План повернення окупованих територій передбачає одночасну реалізацію поліцейської, військової місій та фінансування відновлення зруйнованих українських територій під контролем спільної цивільної місії.

Разом зі звичайним голосуванням з’явиться можливість електронного голосування та голосування поштою, 50% жінок буде на всіх рівнях влади тощо.

Декларація

Юрій Дерев'янко у 2017 році задекларував дві земельні ділянки 1900 і 970 квадратних метрів та житловий будинок 637 квадратних метрів в Київській області, три квартири в Києві площею 154, 155 та 160 квадратних метрів відповідно, квартиру в Ялті 65 квадратних метрів, садовий будинок 209 квадратних метрів та кілька машиномісць.

Згідно з його декларацією, він орендує кілька офісів в Івано-Франківській області. У дружини Дерв'янка є земельні ділянки, житловий будинок у Золочеві Львівської області площею 182 квадратних метрів, квартира в Києві на 56 квадратних метрів, садовий будинок на 236 квадратних метрів.

Дерев'янко отримав 240 тисяч гривень депутатської зарплатні та 252 тисячі гривень — на виконання депутатських повноважень. 21 тисяча гривень 5 300 доларів та 65 євро у нього розміщені в «Банку інвестицій та заощаджень». Дерев'янко тримає готівкою 177 тисяч гривень, 1,3 мільйона євро та 2,8 мільйона доларів.

Дружина кандидата у 2017 році отримала 63 тисячі гривень зарплати, 16 тисяч гривень страхової виплати. У неї розміщено 11 тисяч гривень, 811 євро та 1 877 доларів в «УкрСіббанку», ще 76 тисяч гривень, 65 тисяч євро і 719 тисяч доларів вона тримає готівкою. 10,5 мільйона доларів Дерев'янко позичив братові.

У Дерев'янка є автомобіль Range Rover 2010 року випуску, Toyota Land Cruiser 2011 року, Mercedes Benx S 500 2007 року. Його дружина володіє двома автівками Range Rover 2009 та 2010 року випуску і Lexus RX 450 2009 року.

Поміж видатків зазначив 309 тисяч гривень благодійної допомоги учасникам АТО, 518 тисяч гривень — на стипендії переможцям олімпіад обдарованим дітям та їхнім вчителям, 55 тисяч гривень внесено на рахунок партії Рух Нових Сил Михаїла Саакашвілі, 395 тисяч гривень депутат витратив на утримання приймалень народного депутата.

Володимир Зеленський

41 рік, художній керівник «Квартал 95», безпартійний

Відомий комік, засновник популярного шоу «Вечірній квартал», автор і виконавець головної ролі в серіалі «Слуга народу» про вчителя історії, який став президентом України, заявив про похід в політику в новорічну ніч в ролику, стилізованому під президентське привітання.

Підготовку до виборів Зеленський висвітлює в стилі реаліті-шоу, а голосувати за нього збирається не тільки молодіжний протестний електорат: січневі опитування вивели його на перше місце в електоральних рейтингах.

Що обіцяє

Перш за все, він наголошує, що іде у президенти лише на один термін. Обіцяє подати перший законопроект «Про народовладдя», який мав би формувати головні завдання для влади, зокрема через референдуми.

Зеленський також пропонує внести законопроекти про зняття недоторканності з президента, нардепів, суддів, про імпічмент президента та відкликання народного депутата. Кандидат пропонує проводити вибори до парламенту та місцевих рад за відкритими списками, а за «кнопкодавство» та прогули засідань — позбавляти мандатів.

Політик також пропонує провести референдум щодо вступу України до НАТО, а зарплату для українських військових зробити на «рівні натівських стандартів».

Зеленський обіцяє поставити перед гарантами Будапештського меморандуму і партнерами з ЄС питання підтримки України щодо завершення бойових дій на Донбасі, повернути тимчасово окуповані території і змусити Росію відшкодувати завдані збитки.

Також кандидат у президенти пропонує запровадити суд присяжних для кримінальних злочинів.

Щодо економіки, то своїми першочерговими завданнями політик називає детінізацію економіки, свободу конкуренції, розвиток внутрішнього виробництва, довгострокове кредитування та гарантії іноземним інвесторам.

Окрім того, Зеленський пропонує впровадити «економічний паспорт українця», за яким можна буде накопичувати на своєму рахунку частину від продажу державою природніх благ.

Серед пунктів у програмі кандидата у президенти є і відновлення програми молодіжного житлового кредитування та «гідне пенсійне забезпечення». При цьому прогнозованих сум виплат не вказано.

Політик пропонує автоматизувати усі публічні процеси, а голосування на виборах та референдумах проводити через інтернет.

Декларація

За 2017 рік Зеленський заробив 1,6 мільйона гривень, отримав тисячу гривень гонорарів, 614 тисяч гривень відсотків і роялті, 605 тисяч гривень доходу від надання майна в оренду, 4,3 мільйона гривень від підприємницької діяльності та 207 тисяч гривень інших доходів. На його банківських рахунках зберігалося 433 тисячі доларів, 132 євро, 1,2 мільйона гривень, готівкою — 285 тисяч доларів, 50 тисяч євро та 220 тисяч гривень.

Його дружина Олена Зеленська отримала 148 тисяч гривень зарплати, 5 тисяч гривень гонорарів та інших виплат, 605 тисяч гривень від надання майна в оренду та 46 тисяч гривень інших доходів. На банківських рахунках у неї було 8,7 тисячі доларів і 1,1 тисячі гривень.

Зеленський задекларував за 2017 рік житловий будинок у Київській області, земельну ділянку в Київській області та п'ять квартир: одна в його 100% власності (в Києві), дві — в спільній власності (також у Києві), ще одна — у власності третьої особи, ще одна — в оренді (у Великій Британії). Також у нього було три паркувальних місця (два в 100% власності), а їздив шоумен на автомобілі Land Rover Range Rover 2016 року.

В Олени Зеленської в іншому праві власності був житловий будинок і земельна ділянка, вона задекларувала п'ять квартир: дві у власності (в Києві та в Криму), ще одну — в іншому праві користування, одну — власником якої є третя особа й одну — в оренді. Також їй частково належали два нежитлових приміщення й на неї задекларовані два паркувальних місця. Їздила Олена Зеленська на Mercedes-Benz 2014 року.

Також Зеленський задекларував чотири годинники, авторське право на три винаходи, три корисні моделі та 25 торгових марок. У власності в його дружини було дві пари годинників та ювелірний виріб (сережки й каблучка).

Станом на 2017 рік у кандидата в президенти були боргові цінні папери Міністерства фінансів України, акції «Меджірітано Венчурес ЛТД» (Британські Віргінські острови), «Вілхар Холдинг Лімітед» (Кіпр) і «Ельдоранте лімітед» (Кіпр). Також Зеленський володів корпоративними правами на ТОВ «Кіноквартал», ТОВ «Студія Квартал-95», ТОВ «Продюсерський центр «Ліга сміху», ТОВ «Анімаційна студія 95», ТОВ «Квартал ТВ», ТОВ «Фіш-Хаус», ТОВ «Інвест Аніма», ТОВ «Гауді Студіо», ТОВ «Квартал-Концерт». У його власності були підприємства ТОВ «Кіноквартал», ТОВ «Студія Квартал-95», «Ельдоранте Лімітед» (Кіпр), «Вілхар Холдінгс Лімітед» (Кіпр), «Фільм Херітейдж інк.» (Беліз), «Сан Томмасо С. Р.Л.»(Італія), «Меджірітано Венчурес ЛТД» (Британські Віргінські острови).

Олена Зеленська володіла цінними паперами Міністерства фінансів України та акціями «Ельдоранте лімітед» (Кіпр), а також корпоративними правами на ТОВ «Студія Квартал-95» і ТОВ «Зеларі Фіш».

Згідно з Конституцією та законодавством, президентом України може стати громадянин України, який досяг 35-річного віку, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років. Це право реалізується через політичні партії, а також шляхом самовисування. Партія може висунути лише одного кандидата. Кандидат у президенти має внести заставу у розмірі 2,5 млн грн. У випадку програшу застава не повертається.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: