• USD: 35.70
  • EUR: 37.70

Мешканці Львова планують передати прокуратурі матеріали про земельні махінації мерії

Мешканці Львова планують передати прокуратурі матеріали про земельні махінації мерії

Ситуація із черговим конфліктним будівництвом, у якій мер Львова Андрій Садовий персонально обіцяв розібратися мешканцям, досі висить у повітрі. Очевидно, у мерії вирішили стишити галас навколо незручного питання під час виборчої кампанії.

Понад три місяці Андрій Садовий не виконує обіцянку, яку персонально дав ініціативній групі мешканців, що виступили проти сумнівного рішення виконкому надати забудовнику можливість збудувати «свічку» на 93% невеличкої ділянки на вул. Ржегоржа, 21 (бічна Чорновола). Це може бути звичайним браком часу через президентські перегони, а може й свідчити про ангажованість мера у земельному питанні.

Виходячи із низки об’єктивних причин мешканці вважають: вирішення конфлікту затягують свідомо, адже мер Львова Андрій Садовий «покриває» цю земельну аферу.

Дрібні земельні афери

Великий текст про те, як у львівській мерії намагаються узаконити земельну аферу та побудувати біля просп. Чорновола десятиповерховий офісний центр, понищивши зелені насадження заради парковки, ми писали тут.

Якщо коротко, у жовтні 2017 року виконком ЛМР видав містобудівні умови і обмеження на будівництво чотирьохповерхового будинку на вул. Ржегожа, 21. Це район низьповерхової забудови біля проспекту Чорновола. Максимальний відсоток забудови мав становити 39%. Затвердили такі містобудівні умови для того, аби організувати земельний аукціон та продати ділянку. Це успішно зробили. Але замість того, аби почати розробку проекту будівництва, нові власники ділянки (які, до слова, в ході торгів збільшили ціну землі майже вдвічі від первинної) подали на розгляд виконкому нові містобудівні умови. Цікаво, що новий проект не отримав підтримки містобудівної ради, не пройшов погодження через громадські слухання, порушує принципи міста щодо організації паркомісць тощо.

Попри це, у серпні виконком приймає нове рішення, згідно з яким, висотність збільшується до 35 м (10 поверхів), а відсоток забудови ділянки - до 93%. Депутати вже називають такі містобудівні «безпрецедентними», адже 93% ділянки у Львові ще не забудовували.

З невідомої причини мер скандальне рішення виконкому так і не підписав, а от мешканці прилеглих будинків на таку ситуацію відреагували миттєво: звернулися до міського голови, провели громадські слухання (на яких не підтримали нових містобудівних умов), звернулися до депутатів по допомогу. Ініціативна група навіть бачилася із Андрієм Садовим, який пообіцяв людям: виконком поверне старі містобудівні умови та обмеження, за якими й продавали ділянку.

Про обіцянку забули?

Але з часу спілкування Садового й жителів минає ось уже четвертий місяць, справа далі слів мера нікуди не рушила. Це випадковість чи сплановані дії? Факти схиляють до другого варіанту. Розглянемо імовірні причини затягування.

Теорія 1: немає юридичного механізму. Така імовірність існувала би, якби серпневе рішення виконкому було підписане. Справа в тому, що діючі містобудівні умови та обмеження, згідно із законом, можна скасувати лише через суд. Але так як рішення про нові містобудівні не підписане мером міста (що також незаконно), воно не вважається таким, що вступило у силу. Відтак, на будь-якому черговому засіданні виконкому можна внести відповідні корективи, аби повернути в дію попередні містобудівні умови, чого, власне, й просили у мера міста мешканці. Тож теза про відсутність механізмів – лише маніпуляція.

Теорія 2: мера немає на місці, що заважає поставити крапку в історії. Дійсно, за останні місяці Садовий більше займається власною політичною кар’єрою, аніж господаркою Львова. Але при цьому він офіційно перебуває у відпустці, відтак, його обов’язки виконують «в.о.». За останні тижні побути мером встигли принаймні троє чиновників міської ради: Геннадій Васьків, Андрій Москаленко та Сергій Бабак. Відповідно, виконати обіцянку перед мешканцями міг кожен з них як офіційний тимчасовий очільник ЛМР. Зрештою, юридичний департамент міської ради відпустки не брав, тож і мав у робочий час підготувати відповідні проекти нового рішення виконкому (як це обіцяв людям Садовий).

Теорія 3: у мерії забули. Протягом усього цього часу після зустрічі з мешканцями, як активісти, так і журналісти кілька разів зверталися до мерії з запитаннями: коли можна очікувати на розв’язання ситуації? І тих, і інших «годували» відписками, більше того, кілька інформаційних запитів від Дивись.info так і лишилися без відповіді, що є порушенням закону «Про доступ до публічної інформації». Цікаве питання, чому ж мерія йде на всі можливі порушення, аби лише не виконати обіцянки Садового? Про це – Наприкінці тексту.

Депутатська безпорадність

Не менш безпорадно повели у цій ситуації себе й міські обранці. На минулій сесії, що відбувалася 24 січня (тобто через три місяці після зустрічі мера з мешканцями), проект протокольного доручення про актуалізацію вирішення питання виніс на голосування депутат Ігор Телішевський. Він декларував свою підтримку ініціативній групі та заявляв, що докладе зусиль, аби скандальне рішення виконкому так і не набрало сили. Але, чи-то депутат не зміг донести суті питання на сесії, чи його фракція не має підтримки колег та, як видно із списку поіменного голосування, депутати проігнорували пропозицію Телішевського.

Читайте також: Львівська міська рада намагається привласнити частину ділянки, де розташована 80 десантна бригада (документи)

Згідно з результатами голосування, з 65 депутатів ЛМР в залі були присутніми лише 52 обранця. З них 28 підтримали рішення, а от 24 депутати – не голосували. Якщо ж переслухати аудіозапис виступу доповідача (Телішевського), пропозиція як така сформульована незрозуміло. Можливо, саме такі невизначені формулювання й змусили депутатів просто відмовитися від участі у прийняття цього рішення. Так чи інакше, віз і нині там, від вирішення питання самоусунулася вже буквально уся мерія.

Власний інтерес?

Імовірним поясненням такої кількості дивних збігів, бездіяльності та регламентних порушень може стати наявність прихованого інтересу в цій справі. У журналістів є підстави стверджувати, що ділянку, придбану через фізичних осіб, забудовуватиме скандальний девелопер МС «Імперіал». Відомий він багаторічною тяганиною з легалізацією скандального самобуду «Хмельницький парк».

Навряд у мерії так само не прослідкували зв’язків між новим власником ділянки та забудовником. Більше того, після стількох судів та спроб «мирової» у мерії навряд забули, чим відомі МС «Імперіал». Варто ще нагадати собі, як компанія поводилася щодо закону та норм. Якщо коротко, то спочатку об’єкти без належних погоджень звели, а вже потім через суди та мирові угоди (варто зауважити, багатостраждальні) легалізували. При цьому, на місцеву владу тиснув ще й факт сотень сімей, що придбали квартири у самобудах. Навряд про це вже забули львівські чиновники. Відтак, це ще більше спонукає до питання про імовірні приховані інтереси та домовленості.

Слідство покаже

Обурені мешканці переконані: затягування свідоме, аби усіма силами покрити чергову земельну аферу. З цього приводу вони уже зібрали чимало матеріалів, які обіцяють передати до прокуратури, аби у ситуацію втрутилися вже правоохоронці.

Більше того, у спілкуванні з журналістами активісти запевнили – готові на активні дії та вуличні протести, аби лише не дозволити узаконити чергової земельної «схеми» у Львові.

Підготувала Мар'яна Ткаченко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: