дивись.info

Вибори-2019: ЦВК нарахувала майже 30 мільйонів виборців

Вибори-2019: ЦВК нарахувала майже 30 мільйонів виборців
2000.ua

У списки виборців на чергових виборах президента України, які пройдуть 31 березня, потенційно можуть бути включено понад 29,8 мільйона громадян.

Про це розповіла голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук на брифінгу, повідомляє Укрінформ.

«Станом на 14 лютого 2019 года [кількість] громадян, які потенційно будуть включені в списки виборців, становить 29 мільйонів 897 тисяч 548», – сказала вона.

У той же час голова ЦВК підкреслила, що до 25 березня громадяни мають право тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси, і тому загальна кількість виборців може бути збільшена за рахунок громадян з окупованих територій, де вибори організовані не будуть.

Згідно з офіційною статистичною інформацією, з урахуванням громадян на окупованих територіях Донецької та Луганської областей і анексованого Криму, в Україні виборчу адресу мають 34 мільйони 544 тисячі 93 людини.

Сліпачук нагадала, що нещодавно ЦВК визначила перелік виборчих округів на Донбасі і в Криму, де чергові вибори президента України не будуть організовуватися і проводитися.

У підсумку загальна кількість виборчих округів на президентських виборах 31 березня складе 200 (з урахуванням закордонного виборчого округу), а виборчих дільниць буде 29 тисяч 848 (без урахування спеціальних виборчих дільниць, які будуть створені на тимчасовій основі).

У свою чергу керівник служби розпорядника Державного реєстру запевнив, що поширена раніше інформація в ЗМІ про нібито збільшення на 1,4 млн виборців у виборчих списках в порівнянні з 2018 роком не відповідає дійсності. Навпаки, за його даними, кількість виборців щорічно зменшується, і вся статистична інформація висвітлена на сайті реєстру.

31 грудня 2018 року в Україні стартував виборчий процес чергових виборів президента України, призначених на 31 березня 2019 року.

Цього року зареєстровано рекордну кількість кандидатів – 44 особи.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.