дивись.info

Антикорупційний суд і НАБУ залишили без роботи, — Кошулинський про рішення Конституційного суду

Антикорупційний суд і НАБУ залишили без роботи, — Кошулинський про рішення Конституційного суду

Конституційний суд України, скасувавши статтю про незаконне збагачення, дозволив розкрадати державний бюджет.

Про це у Facebook написав кандидат у президенти України Руслан Кошулинський.

«Конституційний суд скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачала покарання для чиновників за незаконне збагачення. Вона, мовляв, не відповідає принципам верховенства права Скасована стаття мала дві важливі особливості. По-перше: змушувала чиновників пояснювати, як вони «чесно напрацювали» свої шалені статки. По-друге: передбачала конфіскацію корупційно нажитого майна після доведення провини підозрюваного», – пише Кошулинський.

Руслан Кошулинський нагадав, що ухвалення цієї статті було однією з вимог Євросоюзу щодо надання Україні безвізу. Торік цю статтю визнала конституційною Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EUACI). Те саме підтвердив голова Конституційного суду Литви, де набагато жорсткіша норма діє з 2010 року (до тюрми на 4 роки саджають кожного, хто не може пояснити походження статків, більших за 19 тисяч євро). Ідея криміналізації незаконного збагачення відображена також у Конвенції ООН проти корупції.

«Тепер же рішенням КСУ на боротьбі з корупцією поставили хрест. Антикорупційний суд і НАБУ, які у 80% випадків використовували цю статтю для звинувачень, залишили без роботи. Топових чиновників-корупціонерів визнали невинними. Розкрадання бюджету зробили легальним… Оце і є олігархія. Дорватися до влади, щоб визискувати українців. А тоді ухвалити закони, щоб убезпечитись від покарання. Тож робимо висновки», – зазначив Кошулинський.

Читайте також: Кошулинський пропонує відмовитись від Мінських угод та Нормандського формату 

Додамо, Конституційний Суд України скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. Стаття ККУ 368-2, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення, визнана КСУ такою, що суперечить презумпції невинуватості, закріпленій в Конституції.

Нагадаємо, Руслан Кошулинський — офіційно зареєстрований кандидат у президенти України. На вибори Кошулинського висуває ВО «Свобода», якого також підтримали Конгрес українських націоналістів, «Правий сектор», рух «С14» та Організація українських націоналістів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.