дивись.info

Поліція розповіла про чотири схеми підкупу виборців

Поліція розповіла про чотири схеми підкупу виборців

Поліцейські зафіксували під час цьогорічної президентської виборчої кампанії 4 схеми підкупу виборців.

Про це заявив заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

«Щодо схем підкупу, то можна виокремити 4 схеми підкупу. Перша – це збір анкетних даних громадян безпосередньо коштом проведення якихось соціальних опитувань, анкетувань, а також паралельно ставлять питання щодо пріоритетності (для особи — ред.) когось з кандидатів у Президенти. Встановлюється ця пріоритетність, і, якщо хтось вагається, того (громадянина — ред.) ці “анкетологи” намагаються переконати на користь іншого кандидата», – зазначив Цуцкірідзе.

За його словами, наступна схема — це схема телефонних дзвінків з пропозицією проголосувати за того чи іншого кандидата у Президенти.

«Третя схема — це надання безпосередньо подарунків з агітаційною символікою, але, як у нас передбачає законодавство, якщо вартість його (подарунка — ред.) перевищує 58 грн, грубо кажучи, то це — підкуп, ніяке це не агітаційне залучення», – зазначив Цуцкірідзе.

Остання схема, за його словами, яку зафіксували правоохоронці, – це виплата матеріальної допомоги, під приводом і за умови голосування за певного кандидата.

Як повідомлялося, 31 грудня 2018 року в Україні стартувала кампанія чергових виборів Президента, призначених на 31 березня 2019 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.