дивись.info

Суд під час війни: матеріали спору за землі військової частини львівських десантників передали до Верховного суду

Суд під час війни: матеріали спору за землі військової частини львівських десантників передали до Верховного суду
Фото ілюстративне

Вчора у Західному апеляційному господарському суді відбулося чергове засідання у справі земельної ділянки на вул. Лазаренка, яку не можуть поділити Львівська міська рада та військове містечко №135, де розташована частина 80 десантно-штурмової бригади ЗСУ.

Детально про усі перипетії суперечки, яка триває ще з 2004 року, ми писали тут.

Якщо коротко, 1985 року (ще за СРСР) виконком виділив землю під військове містечко №135 на вул. Стрийській, там зараз розташована частина 80 ДШБ ЗСУ, площа містечка склала понад 20 га, це підтверджує план інвентаризації. 2004 року частинку ділянки біля гаражних боксів приватні особи відгородили, пізніше того року ЛМР передає ділянку в оренду. В ухвалах ЛМР про погодження передачі в оренду землі статус не зазначається, а лише 10 років по тому, 2014 року, з ініціативи мерії на ділянці змінили цільове призначення та зареєстрували право комунальної власності в Держгеокадастрі.

Спірна ділянка на вул. Лазаренка має 0,12 га  “підпирає” гаражні бокси частини. Там понад 10 років розташована приватна автостоянка, хоч військові й вважали цю землю самозахопленою й намагалися захистити ділянку та убезпечити гаражні бокси частини. В результаті за спірну землю почався суд, першу інстанцію якого виграли військові. Під час суду виявилося багато нестиковок в аргументації міської ради, детально про які ми розповідали тут.

Донедавна тривав розгляд справи в апеляційному суді, але на крайньому засіданні відбувся неочікуваний поворот. На вчорашнє засідання з’явилися усі учасники процесу і були сподівання, що у справі таки буде поставлено крапку. Втім, як повідомила головуюча суддя Оксана Дубник, Верховним судом відкрито касаційне провадження за скаргою Територіального управління юстиції у Львівській області. У зв’язку з цим матеріали справи були витребувані Верховним судом.

«За результатами того, що вирішить Верховний суд, ми продовжимо засідання. Сьогодні ми  зупиняємо провадження і скеровуємо справу до Верховного суду. Після появи повного тексту ухвали цього суду, будемо визначати дату наступного засідання», – розповіла суддя.

«Ми є неналежним відповідачем у справі. З нас рішенням першої інстанції лише стягнули судовий збір, більше ніяких вимог до нас не було. Ми це оскаржували, але нам повернули  апеляційну скаргу. Ми подали касацію до Верховного суду», – пояснила у коментарі Дивись.info представниця управління юстиції Ірина Посисень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.