дивись.info

Соціологія: як змінюються настрої виборців

Соціологія: як змінюються настрої виборців

Нинішнього тижня було оприлюднено одразу три соціологічних опитування – соціологічної групи «Рейтинг» і два від КМІС – результати яких суттєво відрізняються.  

У період з 12 по 16 квітня соціологічна група «Рейтинг», було опитано 3000 респондентів. Похибка в опитуванні становить приблизно 1,8%.

Згідно з результатами опитування, за підсумками другого тижня квітня 2019 року, опитані, відповідаючи на питання  «За кого з цих кандидатів Ви голосуватимете у другому турі виборів Президента України?» відповіли наступним чином: 52% сказали, що голосуватимуть за В.Зеленського, 19% – за П.Порошенка. 19% – не визначилися, 10% – не мають наміру голосувати.  Серед тих, хто має намір голосувати у ІІ турі: 58% – за В.Зеленського, 22% – за П.Порошенка, ще 20% – не визначилися. Серед тих, хто має намір голосувати у ІІ турі і визначився з вибором: 73% – за В.Зеленського, 27% – за П.Порошенка.

В.Зеленський випереджає свого конкурента у всіх вікових категоріях. Також він є лідером серед мешканців Сходу, Півдня та Центру. При цьому на Заході, як і минулого разу, – позиції обох кандидатів майже рівні.

62% опитаних вірять, що наступним Президентом України стане В.Зеленський, 17% – П.Порошенко. Ще 22% – не визначилися із відповіддю. Серед електоральних груп кандидатів, що набрали значні результати у І-му турі, відносна більшість переконана, що майбутнім Главою держави стане В.Зеленський. У середовищі симпатиків П.Порошенка половина переконані в перемозі свого фаворита, водночас трохи більше чверті вважають, що переможе В.Зеленський.

Відповідаючи на уточнююче запитання стосовно рівня впевненості щодо вибору та участі у голосуванні, 72% тих, хто має намір взяти участь у другому турі, заявили про повну впевненість у своєму виборі та бажанні прийти на виборчі дільниці 21 квітня 2019 року. Ще 22% зазначили, що хоча і не впевнені у виборі, все одно прийдуть і проголосують. Лише 2% зазначили, що не впевнені у виборі і голосувати швидше за все не прийдуть. Загальна мобілізація виборців обох кандидатів, що потрапили до другого туру, становить більше 80%.

48% опитаних очікують покращення ситуації в країні у результаті президентських виборів. 25% не мають жодних сподівань на зміни, ще 10% – очікують погіршення. Відносно більше тих, хто вірить в оптимістичний сценарій розвитку після виборів, серед мешканців Півдня та Сходу, більш молодших опитаних та виборців В.Зеленського.

Половина опитаних вважають, що новій команді Президента України потрібно дати не менше року, щоби показати позитивні результати роботи. Попри це чверть хочуть, щоб здобутки з’явилися вже через 6 місяців, ще 14% – хочуть побачити їх за квартал, 8% – чекають негайних змін. Серед молодих опитаних, мешканців Півдня та Центру дещо більше тих, хто готовий почекати рік, чи довше, щоб побачити досягнення роботи майбутнього Глави держави.

76% респондентів зазначають, що ситуація, коли їхні близькі, родичі або знайомі підтримують іншого, аніж вони кандидата на цих виборах, є цілком нормальною. Попри це 9% вважають такий стан помилкою, водночас зазначили, що не намагатимуться впливати на вибір, стільки ж кажуть, що будуть переконувати своїх близьких змінити свою думку. Найбільше останніх серед прихильників П.Порошенка (22%).

28% респондентів переконані, що ці вибори скоріше об’єднали країну, попри це 24% вважають, що розкол навпаки посилився. Натомість третина опитаних стверджують, що ці вибори Президента ані розкололи, ані об’єднали Україну. Найбільше тих, хто бачить консолідуючі процеси, серед прихильників В.Зеленського (38%), водночас кожен п’ятий з них бачить можливість розколу. Натомість серед симпатиків П.Порошенка третина вбачає у виборах можливий розкол, лише 17% – об’єднання.

Раніше свої результати опитування оприлюднив КМІС. Опитування проводилося з 9 по 14 квітня. Згідно з ним, Зеленський випереджає чинного президента майже втричі.

Серед опитаних, які вже визначилися з вибором, 72,2% підтримують Володимира Зеленського, 25,4% – Петра Порошенка.

Тоді як серед усіх опитаних 48,4% готові проголосувати за Зеленського і лише 17% – за чинного президента.

Похибка не перевищує 3,3%.

Крім того, з 6 по 16 квітня КМІС проводив роллінгове опитування. Соціологи провели 2200 телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка не перевищує 5%.

За даними КМІС, станом на 15-16 квітня серед усіх опитаних респондентів, які планують іти на вибори, 50,6% планують голосувати за Володимира Зеленського, тоді як за чинного президента – 27,1%.

Станом на 6-7 квітня, за пана Зеленського були готові голосувати 50,8%, а за пана Порошенка – 21,9%.

Знизився відсоток тих, хто не збирався іти на вибори: якщо 6-7 квітня таких було 6,2%, то станом на 15-16 квітня – лише 0,2%.

Близько 20% респондентів сказали, що їм важко відповісти на питання за кого вони голосуватимуть.

Серед тих виборців, хто визначився і має намір прийти на вибори, станом на 15-16 квітня 65,1% планують проголосувати за лідера студії “Квартал 95”, 34,9% – за Петра Порошенка.

Станом на 6-7 квітня цей показник становив відповідно 69,9% за Зеленського і 30,1% – за Порошенка.

Як зазначають у КМІС, роллінгові дослідження є єдиним способом вивчення тенденцій. Водночас вони є менш точними, ніж проведені шляхом особистих інтерв’ю.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.