дивись.info

Україна потрапила до топ-10 «найнещасливіших» економік за версією Bloomberg

Україна потрапила до топ-10 «найнещасливіших» економік за версією Bloomberg
Tablet computer and financial charts

У рейтингу «найнещасливіших» економік світу, який складає Bloomberg, Україна потрапила до першої десятки. Рейтинг складається на основі показників безробіття та інфляції.

Про це повідомляє Bloomberg.

Відповідно до методології, агентство сумує показники інфляції та безробіття у країні, а потім суму, яку отримують у результаті порівнюють з аналогічним показником інших країн, складаючи рейтинг. За підсумками 2019 року та відповідно до прогнозу на 2019 рік, Україна залишається на 6 місці «найнещасливіших» економік світу.

Зазначимо, що рейтинг розраховують для 62 країн світу. На першому місці у рейтингу — Венесуела, яка набрала 929,8 тисячі балів (для порівняння, Україна набрала 19,7 бала). Першість у рейтингу Венесуелі забезпечує гіперінфляція та високий рівень безробіття, які у 2019 році зросли ще суттєвіше.

Також до переліку топ-10 «найнещасливіших» економік — Аргентина, Південна Африка, Туреччина та Греція. Водночас «найщасливішими» економіками у світі Bloomberg назвав Таїланд, Сінгапур та Японію, де інфляція та безробіття тримаються на найнижчому рівні у світі.

Зазначимо, що у лютому 2019 року ціни зросли на 0,5%, а у березні на 0,9%. Тобто за місяць інфляція пришвидшилась майже вдвічі.

У січні ціни в Україні зросли на 1%, а за підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму — 9,8%.

Раніше у Національному банку підвищили облікову ставку до 18% з метою стримування росту цін. Там очікують, що у 2019 році вони мають зрости на 6,3%.

Раніше повідомлялось, що Україна опустилась на 7 позицій у рейтингу найбільш інноваційних економік світу.

Водночас, за даними Global innovation index, Україна посідає 43 місце у рейтингу найбільш інноваційних економік світу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.