дивись.info

Переїзд АП з Банкової коштуватиме десятки мільйонів доларів, – Шимків

Переїзд АП з Банкової коштуватиме десятки мільйонів доларів, – Шимків

Перенесення Адміністрації президента з вулиці Банкової у столиці, про що говорив Володимир Зеленський, коштуватиме десятки мільйонів доларів.

Про це в інтерв’ю Українській правдірозповів колишній заступник глави АП Дмитро Шимків.

“Це десятки мільйонів доларів. Треба ж побудувати нову інфраструктуру. Хтось каже, що от є коворкінг-спейси. Але треба розуміти, що ви приїжджаєте і платите оренду, користуєтесь їхньою інфраструктурою, і, звичайно, це не 427 людей”, – пояснив він.

За його словами, теоретично можливо перевезти все з АП, але на це необхідно витратити час та ресурси.

“Ви маєте порахувати, скільки буде коштувати аренда, і вам же треба буде десь жити, поки новий офіс будується чи організовується”, – зауважує екс-заступник глави АП.

Він висловив припущення, що переїзд можна організувати за рік. Однак залишається питання грошей і бюджету.

“Це можна зробити або за чиїсь гроші, або за гроші бюджету. Цього року, наскільки я знаю, таких витрат у держбюджеті не передбачено. А плюс все має робитись на конкурсних засадах, через тендери на ПроЗорро”, – зауважив Шимків.

Також він наголосив на інших аспектах, які ускладнюють переїзд. Серед них – пошук будівлі з великими залами для проведення зустрічей та прийняття делегацій та іноземних колег, пошук місця для архіву з документами, бібліотеки, кабінетів для 400 співробітників, встановлення спеціально облаштованих кімнат з додатковим обладнанням, яке не дозволяє знімати аудіо чи будь-який інший сигнал.

“Наприклад, засідання РНБО мають таку вимогу. Є обладнання, яке захищає такі засідання. Ми розуміємо, що президент обговорює критичні питання. Це не просто “пацани зібралися поговорити”. Це питання, які стосуються безпеки, розвідки, військових дій – купа всього”, – пояснив Шимків.

Так само він згадав про важливість фізичних переходів які дозволяють пересуватися між Адміністрацією, Кабінетом міністрів, Верховною Радою.

“Це потрібно постійно переїжджати то в АП, то в Кабмін, то в Раду. Все це мусить бути поруч чисто фізично, щоб цей процес міг відбуватися. Всі ці переміщення займають час. Не можна брати одну структуру і розглядати її відірвано від решти. Це популізм!”, – наголосив він.

За його словами, коли Порошенко став президентом, у його оточенні також говорили про переїзд.

“Взагалі ідея переїзду Адміністрації президента не нова. Її активно просував Борис Ложкін. Ми дискутували про це, і в Бориса була улюблена теза, що “я хочу бачити тут (в будівлі на Банковій – УП) Hilton чи Marriott, а ми маємо бути десь, де є простір”.

Він розповів, що тоді у Порошенка розглядали усі варіанти та рахували видатки. Однак вирішили не переїжджати, бо це виявилося занадто дорого.

“Повірте, всі хотіли переїхати. Всіх тисне ця будівля”, – сказав Шимків.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.