Самбірсько-Дрогобицька єпархії розслідує знищення цінного стінопису у селищі Славське

9451e6796af2cbd8047852235c1bc089
Фото: ТСН.

25 травня в Митрополичих палатах у Львові обговорили події, пов’язаної зі знищенням настінних розписів у храмі Успення Пресвятої Богородиці у смт Славське Сколівського району Львівської області.

Про це повідомили у прес-службі Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

У зустрічі взяли участь владика Ігор (Возняк), митрополит Львівський, владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Григорій (Комар), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архієпархії, інші священнослужителі, а також посадові особи Львівської обласної державної адміністрації та мистецтвознавці. Учасники зустрічі, яка пройшла в атмосфері довіри та взаєморозуміння, проаналізували згадані події у Славському, відзначивши, що вони виходять далеко поза межі даної релігійної громади і є відображенням складніших процесів, які відбуваються в українському суспільстві.

Ієрархи зі зрозумінням вислухали занепокоєння представників мистецького середовища з приводу знищення розписів у Славському та зі свого боку наголосили, що подібні дії є прикладом неприпустимого ставлення до пам’яток сакрального мистецтва, яке не може бути жодним чином виправданим. При цьому присутні на зустрічі висловили сподівання, що подібні прикрі випадки не повинні стати приводом ігнорування та нівелювання вагомої ролі, яку відіграла Українська Греко-Католицька Церква впродовж історії українського народу, в тому числі і новітньої, у справі збереження, плекання та розвитку культури і сакрального мистецтва.

Учасники зустрічі також погодились у тому, що слід докласти максимум зусиль, аби випадки нищення сакральних пам’яток не повторювались у майбутньому, та обмінялися думками стосовно можливих конкретних кроків у цьому напрямку. Було повідомлено, що управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії розслідує подію у Славському, збираючи відповідні матеріали, аби дати їй належну оцінку у світлі церковного законодавства. Водночас було  оголошено про намір єпархіального управління провести освітні семінари для духовенства з метою роз’яснення актуальних церковних та державних норм і принципів щодо збереження сакральних пам’яток.

Водночас ієрархи поінформували учасників зустрічі про те, що подія у Славському піднімалась на останньому Синоді Єпископів Києво-Галицького Верховного Архієпископства, на якому наголошувалося на потребі активізувати зусилля у сфері захисту та збереження пам’яток сакрального мистецтва в Україні.

Читайте також: Убивство пам’ятки: як у карпатському селищі на Львівщині знищили унікальний стінопис

Владики виразили вдячність митцям за щире вболівання за збереження культурної спадщини українського народу та висловили зацікавленість і відкритість до подальшої конструктивної співпраці у цій ділянці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: