дивись.info

Хто очолив рейтинг доброчесності серед народних депутатів — дослідження

Хто очолив рейтинг доброчесності серед народних депутатів — дослідження

Рух ЧЕСНО презентував шість критеріїв, за якими аналізуватиме списки кандидатів у народні депутати України на виборах.

Про це під час прес-конференції повідомила координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська, передає Укрінформ.

«Зараз питання, яке найбільше цікавить українців — це за кого ж таки голосувати. Тут ми на нього відповіді не дамо, але ми можемо рекомендувати кого не підтримувати. Рух “ЧЕСНО” давно займається моніторинговою діяльністю і робить моніторинг роботи політиків. Цього року опираючись на попередній матеріал, все що нам вдалося зібрати, а фактично нам вдалося створити “масив політичної пам’яті”, ми його структурували у шість базових критеріїв, які дозволяють оцінити роботи, як нардепів, тих які вже були в Раді, так і роботу депутатів місцевих рад», – сказала Думанська.

За її словами, першим критерієм, за якими ЧЕСНО аналізуватиме кандидатів у народні депутати на виборах-2019, є прогульництво.

«Перше що ми аналізуємо, це як депутати відвідували засідання Верховної Ради, прогулювали чи не прогулювали. За нашою методологією прогульником є той, хто пропустив понад 25% засідань Ради за письмовою реєстрацією», – сказала вона.

Другий критерій — підтримка політичних реформ.

«Ми запропонували перелік з п’яти реформ, які на погляд громадянського суспільства є найбільш важливими. Перше це Виборчий кодекс, Закон про Вищий антикорупційний суд, фінансування партій з держбюджету, створення НАБУ, Скасування загального нагляду прокуратури. Підтримка усіх 5-ти ініціатив дає 100%, або -1 бал», – зазначила вона.

Думанська підкреслила, що ще один критерій — це антидемократичність. Рух відібрав критично неприйнятні в демократичному суспільстві законодавчі ініціативи. Ці закони спрямовані на порушення громадянських і політичних прав та свобод, але, на жаль, були підтримані більшістю народних депутатів.

«Ми обрали чотири, на наш погляд, найбільш важливі ініціативи. Закон 16 січня — це антидемократичні закони, які не можна забувати. Також подання до Конституційного Суду України про декриміналізацію незаконного збагачення; Обов’язкове декларування для громадських активістів; Закон про необов’язковість юридичної освіти для Генерального прокурора«, – зазначила вона.

Наступні критерії — це фігурування в антикорупційних розслідуваннях, кнопкодавство та гречкосійство.

Вона зазначила, що рейтинг та критерії, складені Рухом ЧЕСНО, є рекомендаційними для виборців і покликані допомогти українцям зробити поінформований вибір під час голосування.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.