дивись.info

У Львові вперше відбудеться виставка видатного українсько-американського художника

У Львові вперше відбудеться виставка видатного українсько-американського художника
Фото з відкритих джерел.

В Україні відбудеться перша експозиція серії Fingerprint видатного українсько-американського художника Михайла Туровського в межах виставки «Людина в ландшафті часу».

20 червня о 16:00 відбудеться відкриття виставки «Людина в ландшафті часу» Михайла Туровського у Львівському палаці мистецтв.

Михайло Туровський – представник американського фігурного абстракціонізму, визнаний світом художник, роботи якого представлені у багатьох зібраннях: від NAMU до Нью-Йоркського музею сучасного мистецтва. Учасник Венеційської бієнале, автор серій «Кінець великої утопії» та єдиної наразі глобальної живописної серії, присвяченої Голокосту.

Його творчість – живе поєднання київської школи 1960-1970-х років з традицією американського фігурабстракціонізму. Поза тим – це завжди деконструкція історії, яка втілюється ним у метастазах загальнолюдської трагедії. Це один з небагатьох художників, які не ставлять іронічну ширму між собою і часом, тримаючи себе в стані максимальної напруженості, відповідальності за кожен породжений ним образ.

Нова серія Fingerprint, яка буде вперше публічно презентована в Україні – саме про цей страх відповідальності. Відбитки пальців, навколо яких вибудовується кожна фігура, стають як точкою відліку, так і причиною закритості, ізольованості. Це стан внутрішнього ґетто, в якому відбиток пальця – єдине свідчення про людину, яка поступово розчиняється під вагою історичного потоку. Чи виживе людина в ландшафті часу? Що від неї залишиться?

Коли: 20 червня, о 16:00.

Де: Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.