дивись.info

ЦВК відмовилася реєструвати кандидатів від партії Саакашвілі

ЦВК відмовилася реєструвати кандидатів від партії Саакашвілі

Центральна виборча комісія 23 червня відмовила в реєстрації кандидатам від партії Міхеїла Саакашвілі «Рух нових сил».

«Розглянувши відповідні документи, ЦВК відмовила у реєстрації кандидатів, включених до виборчого списку «Руху нових сил» у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та кандидатів, висунутих в одномандатних виборчих округах», – повідомила комісія.

Центрвиборчком нагадав, що позачергові вибори були призначені указом президента від 21 травня.

«Відтак, розгляд 8 травня на засіданні політради партії «РНС» питань, пов’язаних з участю партії у позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, не міг бути здійснений», – заявили у ЦВК.

Комісія також вважає, що позачерговий з’їзд «Руху нових сил», що був скликаний 10 червня та на якому було затверджено виборчий список кандидатів, «відбувся у порушення вимог статуту цієї партії».

Натомість, лідер партії «Рух нових сил» Міхеїл Саакашвілі розкритикував Центральну виборчу комісію України за відмову реєструвати кандидатів від його партії на позачергових парламентських виборах.

«Серйозно? Спочатку нас довго не пропускав банк, керівництво якого контролює Порошенко, а зараз нас знімає призначене ним же ЦВК», – написав Саакашвілі у Facebook.

У відеозаяві, оприлюдненій у Facebook, Саакашвілі заявив, що зараз юристи партії працюють над тим, щоб владнати ситуацію.

«Сподіваюся, що в умовах президента Зеленського ми зможемо прорвати цей ідіотизм… Вони чіпляються до юридичних деталей, але в нас найкращі юристи, яку розрулюють цю ситуацію… Все одно ми прорвемося і підемо своїм списком на вибори», – заявив Саакашвілі 24 червня.

Всього станом на 23 червня в одномандатних виборчих округах зареєстровано 1 593 кандидати в народні депутати України, в тому числі: які балотуються у порядку самовисування – 1 319, висунутих політичними партіями – 274.

Всього станом на 23 червня ЦВК зареєструвала 1 743 кандидати в народні депутати України, включених до виборчих списків 12 політичних партій, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України.

Позачергові парламентські вибори в Україні відбудуться 21 липня 2019 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.