дивись.info

Україна більше не входить до рейтингу топ-20 країн світу з найвищою інфляцією

Україна більше не входить до рейтингу топ-20 країн світу з найвищою інфляцією
фото ілюстративне

Україна більше не входить до топ-20 країн світу, які мають найвищий рівень інфляції – наразі за цим показником вона поділяє 22-24 позиції з низкою інших держав.

Про це повідомляє Економічна правда.

«З показником 9% рік-до-року наша країна ділить 22-24-ий щабель за цим показником. При цьому Україна залишається державою з найбільшою інфляцією серед європейських країн», – наголосили в НБУ.

У Нацбанку зазначили, що найбільший внесок у індекс споживчих цін зробили  алкоголь ,тютюн і овочі – через значну питому вагу в індексі.

Місячна дефляція (–0,5%) трапилася вперше за 11 місяців та була викликана сезонним здешевленням овочей та яєць. Також на сповільнення загальних темпів зростання споживчих цін вплинуло рішення уряду змінити механізм встановлення цін на газ для населення», – йдеться у повідомленні.

За даними НБУ, найвища у світі інфляція спостерігається у Венесуелі – 282972,8%. На другій позиції Зімбабве – 97,8%. В Аргентині, Південному Судані, Північній Кореї та Ірані інфляція у червні становила понад 50%.

Найближчими сусідами України у рейтингу найвищої у світі інфляції стали Малаві, Сан-Томе і Принсілі та Еритрея.

Нагадаємо, що Інфляція на споживчому ринку у травні порівняно з квітнем 2019 року становила 0,7%, з початку року – 4,2%.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.