Чотири партії впевнено проходять до Ради, ще три мають шанс

jFZlw4lP9X4UghkEyDESMiMLBBECHso2X1yCeyTq-1

Чотири політичні партії мають шанси подолати 5-відсотковий бар’єр для проходження до Верховної Ради на майбутніх позачергових виборах.

Про це під час пресконференції розповів директор Центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук.

«За нашими даними, впевнено проходять 5-відсотковий бар’єр чотири політичні сили. Лідером залишається партія "Слуга народу", яка набирає 42,5%, на другому місці - "Опозиційна платформа — За життя" з рейтингом 15,1%, "Європейська солідарність" - 8,1%, четверте місце з 7,6% "Батьківщина», - сказав Дмитрук.

За його словами, ще три партії мають шанс подолати прохідний бар'єр.

Зокрема, «Голос» (4,8%), «Громадянська позиція» (4,8%) та «Сила і Честь» (4,6%): «Ми ще маємо три партії, які за нашими даними не долають 5-відсотковий бар'єр, але враховуючи наш рівень похибки, ми все ж таки залишаємо для них шанси подолання 5-відсоткового бар'єру — це партії "Голос", "Громадянська позиція", "Сила і честь"».

«Якщо ми повернемося до показників явки і вікового розподілу, то ми побачимо, що по поточних цифрах три партії, які претендують, мають рівні шанси, але якщо ми подивимося в розрізі вікових груп, то ми бачимо що програють ті політичні сили, в електораті яких більше молоді. Відповідно, якщо прогнозувати результати виборів, то менший відсоток скоріше за все буде в "Слуги народу" та "Голосу". У той же час у "Громадянської позиції" наявність електорату років 50+ дає їм більше шансів зберегти свій результат і подолати 5-відсотковий бар'єр», - зазначив він.

Крім цього, за словами директора Центру «Соціальний моніторинг», наявність електорату старшої вікової групи відіграє позитивну роль для таких партій як «Опозиційна платформа — За життя», «Європейська солідарність» та «Батьківщина».

Опитування є загальнонаціональним, проводилося Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка і Центром «Соціальний моніторинг» з 3 до 10 липня 2019 року методом формалізованого інтерв’ю (face-to-face) за місцем проживання респондента. Стандартне відхилення +/-1,8 %. Участь в опитуванні взяли понад 3000 респондентів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: