дивись.info

У Львові спільнота «Лярш-Ковчег» святкуватиме 10-річчя

У Львові спільнота «Лярш-Ковчег» святкуватиме 10-річчя

Спільнота «Лярш-Ковчег», яка працює з людьми з розумовою неповносправністю, святкує десятиріччя офіційного прийняття до Міжнародного Ляршу.

Святкування відбудеться 5 жовтня 2019 року в Львівській духовній семінарії Святого Духа (вул. Хуторівка, 35). Початок о 15.00 год.

Сьогодні Лярш – це чотири майстерні, одна денна програма для людей з глибокою формою розумової неповносправності, а також будинок тимчасового підтриманого проживання. Перша майстерня почала свою діяльність у 1998 році. Лише через 10 років, у 2008-му, нашу організацію прийняли офіційно до Міжнародної спільноти Ляршу.

Архієрейською Божественною Літургією 1 жовтня 2018 року Лярш розпочав святкування свого десятиліття. Впродовж року було проведено кілька заходів з нагоди цього святкування: вервиця вулицями Львова, виставка картин, фестиваль «Ковчег дружби». Рік святкувань завершиться також Літургією та урочистою частиною, на яку запрошенні представники влади міста, області, дружні організації, благодійники та волонтери.

Декілька слів про «Лярш-Ковчег»:

До «Лярш-Ковчегу» належить 60 людей з розумовою неповносправністю, яких в спільноті називають друзями, та 30 асистентів. Загалом ГО «Лярш-Ковчег» об’єднує чотири творчі майстерні та денну програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю, будинок підтриманого проживання та координаційний офіс. Майстерні розташовані в різних районах міста. В них щодня люди з особливими потребами отримують соціально-побутові навички, разом з асистентами виготовляють різні вироби: декоративні свічки, ікони, намисто з бісеру, вироби з вовни, вітальні листівки та інше. Денна програма – це програма соціально-побутової адаптації для осіб з глибокою формою розумової неповносправності. В будинку підтриманого проживання має змогу одночасно проживати четверо друзів, а також асистенти, які їм допомагають. Щотижня в будинок заселяються нові друзі, щоб разом з асистентами практикувати самостійне життя, а також набувати соціально-побутових навичок. Разом готують сніданки та вечері, вчаться прибирати, підтримувати особисту гігієну. Асистенти та друзі «Ляршу» беруть участь у різноманітних заходах міста, відвідують музеї, концерти, театри і навіть діляться своїми знаннями, проводячи майстер-класи з виготовлення свічок, мила, листівок. Та головний акцент в «Лярш-Ковчезі» ставиться на творення особливого дружнього стосунку між людьми з особливими потребами та без них.

«Лярш-Ковчег» у Львові – це перша спільнота Ляршу в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш у 2008 році. Мета спільноти – дати людям, які відчужені від суспільства, можливість бути залученими в громаду, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя через дружбу, спільну працю, проведення дозвілля та молитву.

У світі спільнота Лярш існує з 1964 року, коли Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу жити разом у селищі Троллі. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот в різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні Лярш – це Міжнародна Федерація, яка об’єднує 153 спільноти в 38 країнах світу на 5 континентах.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.