дивись.info

11 Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові об’єднає художників з 20 країн світу 

11 Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові об’єднає художників з 20 країн світу 

Однією із найгучніших мистецьких подій осені 2019 року стане 11-й Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові, який триватиме з 5 до 15 жовтня.

Художники з різних континентів збираються у нашому місті, щоб працювати біля гутної печі та у майстернях єдиної в Україні кафедри художнього скла. Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові є найтривалішим у світі безперервним заходом художників-склярів. У ювілейному симпозіумі візьмуть участь 50 митців з 20 країн. Робота художників-склярів розпочнеться 5 жовтня у Львівській національній академії мистецтв (ЛНАМ) за адресою м. Львів, вул. Кубійовича, 38. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

«Симпозіуми стали своєрідним каталізатором у появі на світовій арені сучасного мистецтва поняття «українське авторське скло» та «український дизайн художнього скла». Сьогодні, з перспективи понад чвертьстолітньої історії проведення симпозіумів у Львові, можна сміливо стверджувати, що саме цей захід став «вікном у світ» для пострадянського українського склярства» – зазначає Михайло Бокотей, директор Музею скла у Львові, завідувач кафедри художнього скла ЛНАМ.

Іноземні гості презентуватимуть мистецтво рідних країн та ділитимуться досвідом: працюватимуть на гутній печі, у майстернях вітражу, спікання та холодної обробки кафедри художнього скла ЛНАМ. Також у програмі заходу міжнародна науково-практична конференція, презентації, персональні та групові виставки.

9 жовтня, 17:00: виставка скла Яна Зорічака. Музей скла у Львові. пл. Ринок,2

В рамках симпозіуму відбудеться персональна виставка творчих робіт Яна Зорічака – одного з найвідоміших художників-склярів у світі, митця зі Словаччини, який живе та працює у Франції. Виставка корифея світового склярства Яна Зорічака вже вдруге презентується українським поціновувачам мистецтва скла. Вперше львів’яни та гості міста мали змогу насолодитися чистотою оптики авторських композицій художника у 1995 р., а експозиція стала однією з найбільш відвідуваних в історії Національного музею у Львові ім. А.Шептицького.

10 жовтня, 17:00: виставка колекції міжнародних симпозіумів «РЕТРОСПЕКЦІЯ. E-Glass». PM Gallery. Вул. Коперника, 17, -1 поверх.

У PM Gallery експонуватиметься колекція міжнародних симпозіумів «Е-Glass» – роботи польських, словацьких, американських, українських та чеських митців, створені під час мистецьких пленерів та симпозіумів у різних гутах польсько-чеського пограниччя нижньої Сілезії упродовж 2008-2019 рр.

11 жовтня, 17:00: виставка молодих українських художників «#glassUA». Галерея ЛНАМ. вул. Кубійовича 35б.

У галереї Львівської національної академії мистецтв відкриється виставка молодих українських художників «#glassUA», де буде представлена експериментальна творчість випускників кафедри художнього скла, учнів професора Андрія Бокотея: Евеліни Тринцолин, Еліни Білоус, Ольги Турецької, Остапа Іванишина, Віктора Мельничука.

Підсумком симпозіуму стане виставка робіт іноземних учасників та понад 50 українських митців в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького, що відкриється у понеділок 14 жовтня о 17:00. Адреса музею: м. Львів, пр. Свободи, 20. Колекція зібраних композицій доповнить фонди Музею скла у Львові.

Усі заходи в рамках симпозіуму відкриті. Вхід вільний.

Міжнародні симпозіуми гутного скла у Львові відбуваються кожних три роки, починаючи з 1989 р. завдяки ініціативі одного з засновників міжнародного студійного руху на постсоціалістичному просторі Андрія Бокотея.  Цього року ми святкуємо 30 років неперервної діяльності симпозіумів у Львові. За цей період у заході взяли участь 254 художники з 32 країн, а колекція зібраних робіт налічує понад 350 одиниць і належить до найцінніших у світі збірок сучасного художнього скла. 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.