дивись.info

Легендарну «Чорну кам’яницю» на площі Ринок знову відкрили для відвідувачів (фото)

Легендарну «Чорну кам’яницю» на площі Ринок знову відкрили для відвідувачів (фото)

Сьогодні відбулося урочисте закриття гранту Посольського фонду США, виділеного на реставрацію «Чорної кам’яниці», яка належить Львівському історичному музею і знаходиться на площі Ринок, 4.

2016 року Львівський історичний музей виграв грант Посольського фонду США збереження культурної спадщини на реставрацію будівлі «Чорної кам’яниці» в сумі 275 тисяч доларів США. За умовами гранту музей мав додати ще приблизно 10% власних коштів. Однак у ході проведення робіт ця сума зросла удвічі.

Сам грант передбачав проведення археологічних розкопок, укріплення фундаменту, здійснення водовідведення та водоізоляцію. Окремі роботи були зроблені додатково. Зокрема заміна усіх комунікацій, пов’язаних з водою та каналізацією. Також грант передбачав реставрацію фасаду, вікон та дверей і підвальних приміщень, а також подвір’я з можливістю облаштування лапідарію (виставки кам’яних скульптур). У грант входила реставрація певної кількості скульптур ХІІІ-ХІХ століть.

Коли виконання гранту вийшло на завершальний етап, Львівський історичний музей вирішив ще відремонтувати приміщення «Чорної кам’яниці». Саме з цих причин сума використаних коштів зросла.

Найскладнішим під час реставраційних робіт виявився фасад, адже свого часу кам’яниця не була чорною, а набула цього кольору внаслідок нанесення на поліхромію свинцевих білил. Більш детально про реставраційні роботи читайте тут.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.