Для львівської лікарні придбало новий сучасний комп’ютерний томограф за 23,5 мільйьона

Для Лікарні швидкої медичної допомоги закуплено новий сучасний мультиспіральний 64-зрізовий комп’ютерний томограф (PHILIPS Ingenuity CT).
Це перший томограф у Львові і Львівській області з такою кількістю програм і з такими можливостями обстеження пацієнтів. Щодоби за допомогою цього апарату будуть обстежувати до 35−40 пацієнтів. Вартість придбаного комп’ютерного томографа — 23,5 млн. грн.
Загалом у 2019 році за кошти міського бюджету для Лікарні швидкої медичної допомоги придбано нового обладнання на понад 57,3 млн грн.
Роботу у тестовому режимі новий томограф розпочав 9 грудня. Відтак за цей час вже проведено 225 обстежень, зокрема головного мозку, органів черевної порожнини, органів грудної клітки, кістково-суглобової системи.
«Відділення комп’ютерної томографії в Лікарні швидкої медичної допомоги — єдине, яке працює та надає допомогу впродовж цілої доби як мешканцям Львова так і Львівської області. Впродовж року у лікарнею проводиться 12 тисяч обстежень. Цей апарат дозволяє обстежувати будь-яку частину тіла», — розповів начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.
Як зазначає завідувач відділення комп’ютерної томографії Ростислав Лозинський, новий комп’ютерний томограф забезпечує високе розрішення (високу якість) обстежень із зменшенням променевого навантаження на пацієнта (програми індивідуального підбору параметрів сканування дозволяють зменшити дозу опромінення на 60−70%.
Апарат має високу швидкість обстежень та отримання даних. Оберт рентгенівської трубки на 360 здійснюється за 0.4 с.
КТ PHILIPS Ingenuity CT — є томографом експертного класу, переваги якого відчують як лікарі, так і пацієнти.
Комп’ютерний томограф оснащений максимально можливим програмним забезпеченням, що дає можливість використовувати усі наявні сучасні методики обстежень, зокрема:
— ангіографію судин головного мозку, дозволяє визначити затромбовану судину при інсульті;
— перфузію — дає можливість оцінити стан тканини мозку (визначити зону інсульту та зону ризику);
— ангіографію легеневих артерій, аорти, периферичних судин;
— якісне 3D моделювання;
— віртуальна ендоскопія;
— біопсія;
— спеціалізовані програми зменшують артефакти від металоконструкцій та покращують якість зображень;
— має спеціалізовані програми для проведення обстежень пацієнтам дитячого віку.
Впродовж останніх трьох років (2017−2019) місто інвестувало в оновлення обладнання Лікарні швидкої медичної допомоги майже 104 млн грн. У 2019 році за кошти міського бюджету для цього медичного закладу придбано нового обладнання на понад 57,3 млн грн.
Зокрема у 2019 році закуплено:
Апарати штучної вентиляції легень — 5 шт
Дефібрилятори — 5 шт
Приліжкові монітори — 20 шт
Лабораторні аналізатори — 3шт
Операційні столи — 2 шт
Операційні лампи — 5 шт
Операційний мікроскоп
Портативний УЗД-апарат
Пересувний рентген-апарат
Відеогастроскоп
Відеоколоноскоп
Та інше обладнання.
Загалом Лікарня швидкої медичної допомоги цьогоріч отримала 81 одиницю нового обладнання, яке дає змогу надавати якісну і вчасну допомогу пацієнтам.