дивись.info

«Дон Кіхот» та «Наталка Полтавка»: Львівська опера продовжує онлайн трансляції вистав

«Дон Кіхот» та «Наталка Полтавка»: Львівська опера продовжує онлайн трансляції вистав

Незважаючи на те, що показ вистав у Львівській Національній Опері призупинено через карантин, театр надає можливість переглянути улюблені вистави вдома онлайн.

Кращі опери та балети глядачі можуть переглянути на YouTube-каналі Львівської Національної Опери за посиланням.

Щоп’ятниці, суботи та неділі вистави з репертуару театру доступні для перегляду. Вже цього тижня, 10-12 квітня, відбудуться покази опер та балетів світової класики, музика яких втілює яскравий колорит різних національностей – від сонячної Іспанії, пісенної України до загадкової Японії:

10 квітня, п’ятниця, о 19:00 – балет «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса;

11 квітня, субота, о 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка;

11 квітня, субота, о 19:00 – опера «Мадам Баттефляй» Джакомо Пуччіні;

12 квітня, неділя, о 12:00 – опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка;

12 квітня, неділя, о 19:00 – балет «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса.

Балет «Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса називають справжнім святом танцю. Секрет цього успіху – у мелодичній, темпераментній музиці Людвіга Мінкуса, передусім, у надзвичайно красивих танцях з іспансько-циганським колоритом, вражаючих декораціях, костюмах та майстерності виконавців. В основі сюжету – відомий роман іспанського письменника М. де Сервантеса, хоча у балеті пригоди Дон Кіхота є другорядними, а у центрі – історія кохання Кітрі й Базіля.

Тривалість: 1 год. 45 хв.

Опера «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка, прем’єра якої відбулася 1889 р., написана за однойменною п’єсою Івана Котляревського. Цей твір вивчають ще у школі, а мелодії з опери – відомі і рідні серцю кожному українцю! Адже понад 200 років Наталка Полтавка – улюблениця українського театру, а згодом сюжет про кмітливу дівчину постав і на оперній сцені. Пісенні номери опери розкривають ключові моменти сюжету – тут і прониклива лірика закоханих, жартівливі пісні та діалоги, і щасливий фінал кмітливої Наталки та її нареченого Петра.

Тривалість: 1 год. 45 хв., виконується українською мовою

Опера «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні – це дуже чуттєва, особиста драма японської дівчини та її нерозділеного кохання до американського офіцера. У цьому творі Пуччіні наближається до жанру моноопери – для одного виконавця, настільки важливим є втілення головної партії – тендітної Чіо-Чіо-сан. Найкращою виконавицею цієї партії сам композитор вважав Соломію Крушельницьку, після того як українська співачка забезпечила приголомшуючий успіх другого виконання (після невдалої прем’єри) цієї опери. Особливості цього твору – не тільки в геніальній музиці Пуччіні, але і в тому, що спектакль дозволяє перейнятися надзвичайно привабливою культурою Японії.

Тривалість: 2 год., виконується італійською мовою

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.