дивись.info

Львову наразі доведеться почекати з крематорієм

Львову наразі доведеться почекати з крематорієм

Депутати Львівської міської ради не погодили надання дозволу на придбання кремаційних печей.

Проєктом ухвали депутатам пропонувалося дати дозвіл ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» дозволу на придбання комплексу кремаційного обладнання на умовах фінансового лізингу. Мова йшла про придбання 2-х сучасних багаторівневих кремаційних печей.

«У Львові зараз працює лише Голосківський цвинтар. Інші цвинтарі, це зокрема Сихівський і Янівський, працюють на підпоховання. Зазначу, що нам вистачить землі на поховання людей ще приблизно на 1 рік. У середньому вдень у нас зараз 23−25 поховань. Зараз ми проводимо роботу щодо приєднання 2 га землі до Голосківського кладовища для розміщення крематорію. У п`ятницю прийнято рішення про оголошення Всеукраїнського архітектурного конкурсу, і в червні буде оголошений конкурс щодо будівництва крематорію. На кінець серпня виходимо на визначення переможця і початок будівництва. Виготовлення самих печей, які маємо намір придбати, відповідно до пропонованої ухвали, триває 6 місяців. Тому, якщо ми ці процеси будемо робити паралельно, ми тоді зможемо це питання швидко вирішити», – розповіла заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

За її словами було проведено низку зустрічей, щоб зрозуміти, чи громаді потрібний крематорій.

«Духовенство не має заперечень, щоб крематорій був у місті збудований. Була Рада Єпископів і це питання розглядалось. Духовенство просило, щоб в цьому випадку прах був відданий землі. Також більшість мешканців підтримують ідею будівництва крематорію. Наголошу, що сьогоднішня ухвала – це перша, стратегічна ухвала, яка дає можливість закупити печі, а далі буде погодження умов договору на придбання на інженерній комісії, і тільки після погодження депутатів можна буде укладати угоду. Якщо ми ухвалу приймемо, вирішимо швидше питання. У нас залишився лише рік для можливості поховання у Львові. Нам треба час на закупівлю і будівництво. Треба прийняти правильні рішення. Без ваших погоджень ми жодних кроків робити не будемо, прошу це погодити, щоб потім не було пізно. Ми також працюємо над тим, щоб до Сихівського і Голосківського цвинтарів приєднати земельні ділянки — 16 і 10 га землі відповідно», – розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Вона додала, що місто також зверталось до громад, щоб надали погодження і виділили земельні ділянки для кладовищ однак наразі згоди на це ніхто не дав.

Своєю чергою, депутати вирішили розгляд цього питання перенести.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.