В Україні готують запуск другого та третього рівнів пенсійної системи

photo5264835426596793869

Законопроєкт про другий рівень пенсійної системи вже зареєстрований у Верховній Раді, а про третій — подадуть до кінця року.

Про це повідомив глава НКЦБФР Тимур Хромаєв в інтерв’ю FinClub.

«У нас є законопроєкт про другий рівень пенсійної системи, до кінця року ми запропонуємо законопроєкт про інститути спільного інвестування (ІСІ), який буде включати в себе третій рівень пенсійної системи і підвищення якості функціонування компаній з управління активами», – сказав він.

При цьому, основною проблемою при проведенні пенсійної реформи Тимур Хромаєв вважає недовіру інвесторів і вкладників до тих, хто управляє коштами.

«Тому нам не потрібно вигадувати велосипед, а потрібно привести наше законодавство у відповідність до вимог до ІСІ, які є в усьому світі. Недовіра з’являється саме там, де низький рівень надання послуг», – вважає голова комісії.

Окрім цього, на думку Тимура Хромаєва, коштів для реалізації задуму не бракує.

«Ми зараз знаходимося в точці ухвалення рішення, куди нам вкладати гроші, яких у нас немає, адже ми поки не розуміємо, скільки в нас буде пенсійних відрахувань. Я намагаюся всім абсолютно чітко пояснити: кількість інструментів, які є в Україні, відповідає обсягу грошових коштів, якими зараз оперують учасники ринку. Після ухвалення законів про другий і третій рівні пенсійної системи грошей автоматично більше в 10 разів не стане», – говорить чиновник.

Він стверджує, що кількість інструментів, які є в Україні, відповідає обсягу грошових коштів, якими зараз оперують учасники ринку.

«Зараз керуючим активами доступні ОВДП, невеликий обсяг акцій, муніципальних та корпоративних облігацій. І це повністю відповідає поточному обсягу інвестиційних коштів в Україні», – пояснив він.

Нагадаємо, що, проект закону «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» був зареєстрований в парламенті на початку року. Він передбачає, що робити обов’язкові відрахування на пенсійні рахунки повинні будуть і працівники, і роботодавці.

Накопичувальний пенсійний рівень має запрацювати 2023 року, за законом.

Накопичувальна пенсія зможе передаватися у спадок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: